Karin Ann: „Almost 20”

„almost 20“ to tytuł najnowszego teledysku słowackiej wokalistki i performerka Karin Ann. Tym razem Karin Ann nie tylko śpiewa, ale także odpowiada za stronę graficzną i scenariusz najnowszego clipu

„almost 20”, to jedna z piosenek promujących  drugi album artystki zatytułowany „side effect of being human”. Tym razem Karin Ann zdecydowała się na stworzenie tzw. lyric video, które w całości sama opracowała graficznie. Teledysk jest jakby podróżą przez kartki pamiętnika młodej dziewczyny, która opisuje tam swoje nastoletnie emocje, ubierając je w odpowiednie słowa czy rysunki.

Myśląc o teledysku do tej piosenki, nic więcej nie przychodziło mi do głowy, jak pokazanie tego jako pamiętnik dziewczyny, która za chwilę przestanie być nastolatką. W maju kończę 20 lat i to, trochę sytuacja, jakbym przechodziła na kolejny wymiar mojego życia. Bardzo lubię rysować i gdyby nie moja kontuzja ręki byłabym malarka lub graficzką, a nie piosenkarką. Pomyślałam o stworzeniu tym razem czegoś zupełnie nowego, a jednocześnie bardzo mi bliskiego – teledysku opartego na animacji moich rysunków. Czy wyszło fajnie? Ja jestem zadowolona, ale Wam pozostawiam ocenę.

Karin Ann

Młoda Słowaczka niebawem wystąpi na kilku europejskich festiwalach m.in. Great Escape w Brighton oraz Super Bloom w Monachium. Ponadto wystąpi na jednej scenie z Imagine Dragons podczas ich koncertów w Rydze i Pradze.