Lidia Kalita Wiosna/Lato 2018

Lidia Kalita kolekcją na sezon wiosna/lato 2018 zaprasza nas do wiosennego ogrodu, łącząc kwieciste printy i buduarowe inspiracje z funkcjonalnym podejściem do mody. Wszystko po to, aby wychwycić kwintesencję kobiecej subtelności i zakomponować ją w rytm ulicy. Bazę kolekcji tworzą lekkie sukienki i dobrze skrojone garnitury w odsłonie retro kobiecości na miarę XXI wieku.

Lidia Kalita zaprosiła swoich gości do kameralnej, śnieżnobiałej przestrzeni studia fotograficznego w Forcie Mokotów. To miejsce, które kusi swoją dostojnością i tradycją, a jednocześnie od kilku lat zmienia się w enklawę klimatycznych kawiarenek i pracowni artystów. Na prezentację Lidia Kalita zaprosiła wyłącznie zaprzyjaźnione redakcje, cenionych polskich stylistów, opiniotwórców i zaprzyjaźnione gwiazdy. Wśród znanych twarzy można było spotkać m.in. Annę Czartoryską-Niemczycką, Olgę Popławską, Martę Kuligowską, Paulinę Sykut-Jeżynę, Patricię Kazadi, Larę Gessler, Joannę Jabłczyńską, Zosię Ślotałę, Karolinę Pisarek i Magdę Samborską.

Publiczność obejrzała prezentację w niecodziennej formule. W opozycji do romantycznego charakteru kolekcji, Lidia Kalita zdecydowała się na elektroniczne brzmienia z kwiatowo-geometryczną projekcją w tle. Muzyka na żywo wykonana przez artystów sceny elektronicznej Jacob A & Romi, którzy specjalnie na ten wieczór przygotowali autorski repertuar, dodając kolekcji walorów emocjonalnych – najważniejszych tego wieczoru dla projektantki. Dzięki minimalizmowi otoczenia, przestrzeń była szlachetną oprawą dla najważniejszych atutów wiosennej propozycji.

Kolekcja łączy w sobie charakterność oraz ogromną wrażliwość kobiecej natury. Moje projekty często są pełne sprzeczności, stawiam na odważne rozwiązania, często łączę z pozoru niepasujące do siebie tkaniny. Sama jestem osobą pełną kontrastów. Ostatni październikowy pokaz był hołdem dla wszystkich buntowniczek, tym razem przyjrzałam się kruchości kobiecej natury, która kryje się pod fasadą naszych codziennych wyzwań – mówi o kolekcji sama projektantka.

Lidia Kalita przygotowała 15 sylwetek tworzących esencję wiosennej propozycji projektantki, wśród których znalazły się między innymi: kwieciste garnitury, suknie z plisowaniami, jedwabne bluzki z fontaziem, czy forma eleganckiego dresu z welurowymi rękawami oraz wiosenny szlafrokowy płaszcz.

Obok barwnych, kwiecistych looków, projektantka nie zapomina o charakterystycznych dla siebie prześwitach – uwodzicielskich i nonszalanckich, zamkniętych w buduarową sekwencję sukienek, bluzek i spodni. Kreszowany szyfon z pajęczynowo-koronkowymi wstawkami w budyniowym kolorze, nie został pozbawiony charakterystycznych detali. Chwosty, wysoko zapinane kołnierze, czy ręcznie przyszywane falbanki do ramiączek uzupełniają subtelność tkanin. Całość rozbudza fantazje o tajemniczym ogrodzie pełnym kwiatów, w którym na słonecznej werandzie można napić się orzeźwiającej lemoniady. Inspiracje naturą nie kończą się jednak tylko na ubraniach – stylizacje uzupełniła autorska linia ukwieconych szpilek, które urzekają swoim wdziękiem i wygodą.

Lidia Kalita zdecydowała się na mocny dodatek przełamując eleganckie garnitury czy suknie sportową czapką z daszkiem. Całość jest kontynuacją idei projektantki, która tym razem proponuje kwiaty w formie od stóp do głów.

Pierwsze modele z kolekcji Secret Garden będą dostępne w butikach projektantki już w poniedziałek 26 lutego 2018 r.