Vasina Wiosna/Lato 2019

Przełomowy etap dla Vasiny! Pod koniec września w Praskiej Drukarni na Mińskiej w Warszawie, odbył się pierwszy pokaz marki. Pokazy za dnia nie są typowe na polskim rynku, jednak mimo wczesnej pory, rozczarowania nie było i na show przybyło wiele osobistości świata mody. Nieco odmienny styl wydarzenia modowego? Czemu nie! Ale! Wracając do samej kolekcji „Personage” – bo taka właśnie jest jej nazwa – opisuje ona całkowicie DNA marki. Zindywidualizowana postać, skupienie na sylwetce, ukazanie oryginalnej osobowości. Nie zabrakło podkreślającej intensywnej, żywej kolorystyki, geometrycznych form czy wyróżniających się detali.

Pierwsze stylizacje oczarowały nas delikatną, jasną kolorystyką i kobiecym krojem. Zwiewne, asymetryczne sukienki tuż obok damskich garniturów w pastelowych barwach były strzałem w dziesiątkę!

Pióra i lata 80.

Następnie przyszedł czas na wzory. Kratki, geometryczne kształty, a nawet słonie! Dla każdego coś dobrego! Wszystko w mocnych kolorach i przyciągających wzrok formach. Konstrukcje dopełniły całości. Elegancko-sportowe stylizacje to właśnie to, na co czekaliśmy! Kraciaste total looki, geometryczne bluzy i spódnice czy metaliczne sukienki przywodzą na myśl odrobinę awangardy oraz stylistyki lat 80., co jakoby stało się już znakiem rozpoznawczym Vasiny. Choć w nasze gusta (i nie tylko nasze!) najbardziej trafiła przykuwająca wzrok, rozłożysta czerwona spódnica wykończona piórami. Absolutny hit!

Całości dopełniły buty ze specjalnie zaprojektowanej kolekcji Ryłko oraz trzy lniane kimona inspirowane Mitsubishi. Gdzie Vasina, tam i Brodka, dlatego nie mogło zabraknąć genialnej oprawy muzycznej wykonanej wraz z Krzysztofem Zalewskim na żywo.

Pierwszy pokaz, a nie mogło być lepiej! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!