Z wizytą u Dr Irena Eris

SponsorowaneArtykuł powstał we współpracy z Concept Store Dr Irena Eris

Jako duża maniaczka pielęgnacji, byłam zafascynowana maszyną i nie mogłam się doczekać badania swojej skóry. Zastanawiałam się, czy moja skóra jest faktycznie traktowana z należytą troską. Czy kosmetyki, których używam są odpowiednio dobrane do moich potrzeb? Czy pasują do uwarunkowań zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza czy chociażby wiatr?

Visia nowej skóry 

Visia Complexion Analysis to aparat do badań kondycji skóry. Dostępny jest w niewielu miejscach w Polsce. W tym Concept Store Dr Irena Eris.

Nasza wizyta zaczęła się od rozmowy na temat tego, jak dbamy o naszą skórę. To bardzo istotne przy określaniu następnych działań. Przemiła Pani Anna opowiedziała na czym polega badanie i co dokładnie bierze się pod uwagę. Po wprowadzeniu kilku podstawowych informacji – takich jak data urodzenia czy płeć, musimy ustalić, czy nasza skóra przed badaniem była w makijażu, po dokładnym demakijażu lub po jakimś zabiegu kosmetycznym. Aparat wykonuje kilka zdjęć przy oświetleniu trzema różnymi światłami. 

Białe światło wizualizuje przebarwienia, zmarszczki oraz pory, które są na naszej twarzy. Z nich możemy dowiedzieć się, w którym miejscu należy się skupić na pielęgnacji przeciwzmarszczkowej oraz z czego mogły wyniknąć przebarwienia i co trzeba zrobić, aby je zredukować.

Zdjęcia wykonane w świetle UV pokazują poryfiny oraz przebarwienia. Poryfiny to bakterie, które przyciągamy do cery przez cały dzień. Są m. in. w powietrzu czy na dłoniach, którymi tak często dotykamy twarz, a nie powinniśmy tego robić. To właśnie te bakterie, gdy nie są odpowiednio zmyte, mogą przyczyniają się do powstania trądziku czy przebarwień w przyszłości.

Jeśli macie problem z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi i przebarwieniami, to zdjęcia w świetle w technologii RBX, powinno was zainteresować. Aparat Visia Complexion Analysis wykonuje także zdjęcie rzęs i określa ich długość. 

100/100

Po takiej sesji otrzymujemy zdjęcia z pokazanymi i wyliczonymi punktami niedoskonałości niezależnie od ich wielkości. To na ich podstawie analizuje się kondycję skóry, którą możemy porównać z naszym przedziałem wiekowym. 

Aby łatwiej było porównywać nasze wyniki do innych, anonimowych badanych, ustalamy, iż 100% odpowiada 100 osobom. Na podstawie wyników dermokonsultantki pomogą dobrać odpowiednią pielęgnację, aby niektóre z niedoskonałości skóry zwalczyć, zahamować lub zabezpieczyć przed postępowaniem.

Pani Anna była miło zaskoczona moimi wynikami. Tak dobre wyniki polały miód na moje serce! Visia Complexion Analysis potwierdziła, że moja pielęgnacja skóry jest odpowiednio dobrana do moich potrzeb, które są dosyć skomplikowane. 

Nowa linia nawilżająca Dr Irena Eris

Do rodziny kosmetyków pielęgnacyjnych dołączyła linia Aquality, która ma za zadanie nawilżyć i nawodnić skórę. Tekstura serum, z tej linii, pod palcami wydaje się być podczas rozprowadzania wodnista, jednak, gdy dotkniemy już nałożony produkt na skórę twarzy przypomina ona olejek. 

Dzięki uprzejmości Concept Store Dr Irena Eris, zobaczyliśmy pielęgnację, która nie jest dostępna w drogeriach. Ich natychmiastowe działanie potwierdziła Visia Complexion Analysis na skórze naszego redaktora naczelnego. Po dokładnym umyciu i zaaplikowaniu kremów, większa część poryfin zniknęła.

Nie tylko pielęgnacja, ale także makijaż

Filozofia kosmetyków kolorowych dr Ireny Eris to podkreślenie naturalnego piękna kobiet. Makijaż dba też o skórę przez dodanie do niej pielęgnacji czy filtrów SPF, które nie zawsze są stosowane przez kobiety. Dowiedzieliśmy się, że szykuje się nowa odsłona kosmetyków kolorowych. Wraz z damską częścią redakcji, jesteśmy ciekawe, co marka przygotowała.

Zachęcamy do wizyty w Concept Store Dr Irena Eris w Galerii Mokotów w Warszawie. Badanie Visia Complecion Analysis jest dobrą lekcją z zakresu pielęgnacji skóry. Uświadamia jak ważne jest odpowiednie traktowanie naszej twarzy, a którą tylko jedną mamy na całe życie.