Najmodniejsze kapelusze na lato

Panama

Jeden z najbardziej popularnych rodzai kapeluszy. Jego oryginalna wersja robiona jest z wyselekcjonowanych roślin z rodziny okolnicowatych. Pomimo swojej nazwy, nie pochodzi z Panamy, ale z Ekwadoru. Zazwyczaj noszony przez mężczyzn, ale co raz śmielej wkracza do damskich stylizacji. Każdy z egzemplarzy jest tkany przez jednego rzemieślnika, a cena wyrobu może sięgać nawet 10 tysięcy dolarów. W Polsce najpopularniejsze modele dostępne są u takich marek jak Paris Hendzel czy HatHat.

Kanotier

Hit sezonu. Prosty kapelusz rodem z Wenecji. W tłumaczeniu z francuskiego znaczy wioślarz. I to by się zgadzało, ponieważ to właśnie gondolierzy w tym włoskim mieście, noszą tego typu kapelusze. Dzięki swojej sztywności idealnie nadawał się jako taneczny rekwizyt i był ulubionym kapeluszem Franka Sinatry. Nosił go także Leonardo DiCaprio w filmie „Wielki Gatsby”. Jak go nosić? Zarówno u mężczyzn jak i kobiet najlepiej wygląd lekko pochylony.

Kowboj

Coś dla odważnych osób, które lubią się wyróżniać. Mogą być wykonane ze skóry bądź tkaniny. Co ciekawe ich wygląd nie jest przypadkowy. Duży, skórzany kapelusz służył do informowania na rozległych terenach i przekazywania innym kierunków w którym należy prowadzić bydło.

Fascynator

Obowiązkowy podczas wyścigów konnych. Co raz śmielej wkracza na ulice. Kojarzące się z luksusowymi bankietam nakrycia głowy są nieodzownym elementem garderoby Brytyjek. To one wyniosły fascynatory i toczki na piedestał. Najbardziej pożądane są te od Philippa Tracey’ego.