Kamienica na tyłach teatru Polonia jest sceną fascynującego spektaklu. W zaskakująco zacisznym jak na Śródmieście Warszawy miejscu urządzono mieszkanie, w którym główną rolę grają łagodne kolory i starannie wybrane meble.
Mieszkanie należy do pary młodych ludzi kochających życie w rytmie wielkiego miasta. Pełne światła i oddechu miejsce idealnie nadawało się do stworzenia wnętrza w ulubionym stylu skandynawskim. Właściciele już widzieli tu miękkie kolory, dużo jasnego drewna i tę charakterystyczną naturalną harmonię i spokój. Spotkali jednak projektantkę, która przekonała ich do projektu z twistem, mniej oczywistego, a bardziej wielowymiarowego.
W rezultacie na sześćdziesięciu metrach kwadratowych powstało wnętrze korespondujące z historycznym budynkiem. Z jednej strony czuć tu skandynawskiego ducha. Z drugiej, pojawiają się elementy typowe dla polskich wnętrz, jak parkiet w jodełkę czy sztukaterie. Ważną rolę pełnią tu starannie dobrane meble.
Większość została specjalnie zaprojektowana przez czuwającą nad realizacją architektkę Katarzynę Dziurdzię. Czuć w nich odwołania do klasyków z lat 50. i 60., stylu, który powrócił do polskich domów. Do tej przemyślanej kompozycji brakowało jedynie sofy. W jej poszukiwaniach pomogła architektka, która poleciła właścicielom sprawdzenie kolekcji Nobonobo. To stosunkowo młoda polska marka, która specjalizuje się w produkcji mebli wypoczynkowych o wyjątkowym komforcie. I to okazał się strzał w dziesiątkę!
Gdy dwójka inwestorów odwiedziła sklep i usiadła na sofie Paradise, nie chcieli już słyszeć o żadnej innej w swoim salonie. Model ten okazał się niewiarygodnie wygodny, a to za sprawą specjalnego wypełnienia SoftLayers, które daje rzadko spotykaną miękkość i bardzo wygodne podparcie ciała. Technolodzy firmy opracowali własny system zwiększający wygodę korzystania z mebli.
Główną rolę odgrywa tutaj bardzo miękka pianka poliuretanowa, na której wierzchu znajduje się gruba warstwa naturalnego pierza. Sofa Paradise cieszy oko, a jej styl pasuje do tego eklektycznego wnętrza.