KTW Fashion Week 2019

"Mentors & New Gen. now"

„Mentors & New Gen. now” – pod nowym, nieco odświeżonym hasłem przebiegała trzecia edycja KTW Fashion Week.

Tegoroczne wydarzenie w Fabryce Porcelany wspierał młode talenty i pokazywało kolekcje topowych polskich projektantów. Była dialogiem i przenikaniem się różnych pokoleń w świecie mody. Nie zabrakło też edukacji, wykładów i spotkań z ciekawymi gośćmi z Polski i zagranicy. Wyłącznym Partnerem-Szkołą Mody podczas KTW FW była włoska Polimoda, uczelnia znana na całym świecie, która ufundowała nagrodę w postaci miesięcznego kursu z zarządzania marką we Florencji, w lipcu 2020 roku, dla najlepszego ich zdaniem młodego, polskiego projektanta .

Podczas KTW Fashion Week zobaczyliśmy w sumie prawie 30 pokazów mody.

Organizatorzy KTW Fashion Week chcą aby na wszystkich płaszczyznach wydarzenia wybrzmiało to, czym obecnie żyje świat mody i w jakim kierunku zmierza: ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i wzajemne czerpanie z wizji świata różnych pokoleń.

Na zakończenie pokazów publiczność była świadkiem mariażu dwóch pokoleń „Mentors & New Gen.”. Młodsze pokolenie reprezentowała Julia Fusiecka i jej kolekcja tenisowa wybrana przez grono ekspertów podczas kolacji Millennial Dinner oraz Tomasz Ossoliński, który reprezentował pokolenie mentorów. Dla Ossolińskiego była to swego rodzaju podróż sentymentalna – na premierę kolekcji jesień-zima 2019/20 wybrał KTW Fashion Week nie bez powodu – na Śląsku zaczynał jako projektant i wrócił tu po 26 latach z pokazem.