Romans drewna z kryształem

Po sukcesie kolekcji Blanca łączącej kryształ z porcelaną, Huta Szkła Kryształowego Julia znów eksperymentuje z zestawieniami materiałów. Projektantka Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz tworząc kolekcję wielofunkcyjnych pojemników o różnorodnych szlifach połączyła kryształ i drewno bukowe.

Ulubione gatunki kawy i herbaty, zioła, które kryją w sobie cenne naturalne związki wspierające nasze zdrowie, przyprawy nadające wyjątkowy smak nawet prostym daniom – te domowe skarby zasługują na wyjątkową oprawę. W końcu nasze zdrowie, dobre samopoczucie i drobne przyjemności to coś bardzo ważnego. Kolekcja kryształowych pojemników Huty Julia opuszcza sferę z którą zazwyczaj kojarzymy kryształowe naczynia – wyjątkowych wydarzeń, uroczystych przyjęć, rautów, balów – i dodaje blasku codzienności. Ten śmiały ruch i poszukiwanie nowych rozwiązań doceniło jury tegorocznej edycji konkursu must have zaliczając nową kolekcję Huty Julia do grona swoich finalistów.

Kryształowe pojemniki z ręcznie toczonymi bukowymi pokrywkami łączą użytkowość, wielofunkcyjność i atrakcyjny wygląd. Są dostępne w 3 rodzajach szlifu. Co to oznacza? Możemy wybrać jeden, dwa lub trzy pojemniki – jednakowe lub o różnych dekoracjach. Możemy wybrać jeden rodzaj szlifu lub zmiksować różne – możliwości jest dużo i z pewnością doceni to każdy, kto lubi mieć wybór i samodzielnie decydować o finalnym efekcie.

Drewno bukowe zostało wybrane celowo, gdyż to właśnie z niego powstają formy drewniane formy do produkcji szkła. Pokrywki posiadają silikonową uszczelkę, która chroni zawartość przed wilgocią, wietrzeniem i zapewnia szczelność zamknięcia. Dzięki przezroczystości szkła dokładnie widać, co jest w środku, a efektowny szlif będzie świetnie wyglądał nawet na otwartych półkach czy kuchennym blacie.

Pojemniki mogą być wykorzystywane na artykuły spożywcze, ale także kosmetyki czy inne domowe drobiazgi –  w kuchni, w łazience lub gdziekolwiek podpowie nam wyobraźnia. Są świetnym uzupełnieniem prezentów – kawa speciality, mieszanka skomponowana z ziół czy własnoręcznie wykonane mydełka w takim opakowaniu nabiorą wyjątkowego charakteru.