Piotr Popiołek 2020

Pocztówka z pamięci, stary album ze zdjęciami czy widok taty w mundurze. Projektant składa wspomnienia w surowej estetyce krajobrazu nadmorskiego w moodboard. Na rozkrojonym uniformie wprowadza poprawki nadając bardziej osobisty i współczesny charakter. Kolekcja jest hołdem dla przeszłości. Sentymentalną opowieścią o dorastaniu na wyspie otoczonej morzem. O tożsamości nadawanej przez miejsce. O tęsknocie. 

„TOM” składa się z 12 męskich sylwetek. Konstrukcje ubrań zostały oparte na mundurze Marynarki Wojennej. Paleta kolorystyczna zaczerpnięta z morskiej panoramy. Materiały wykorzystane w kolekcji to satyna, bawełna, żakard, lateks, tiul, ortalion, poliester, lycra i wełna.

Dekonstrukcja, zdobienie oraz manipulacje tkanin na kształt faktury morza to zabiegi użyte w projektach. Nie zabrakło również charakterystycznego dla marki modelu kurtki typu „bomber” z metalowymi kółkami, lecz w nowej odsłonie kolorystycznej. Kolekcja została wyprodukowana w całości we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami.

Fotograf: Ola Bodnaruś
Modele: Eryk Szymański / Embassy Models, Kuba Partyka
Makijaż i fryzury: Wiola Kowalczyk
Asystent fotografa: Wiktoria Muszkieta
Koordynator produkcji: Damian Jaworski