Hilton Świnoujście Resort & Spa

W maju ponownie otwarto w Polsce hotele i obiekty z miejscami noclegowymi. Przy okazji warto wspomnieć o udostępnionym niedawno do dyspozycji gości pierwszym w kraju hotelu „Hilton Resort”, należącym do znanej na całym świecie sieci hoteli Hilton Hotels. Jest to również pierwszy obiekt tej sieci w Polsce zbudowany zgodnie z certyfikatem ekologicznym LEED. Zlokalizowany w Świnoujściu, oferuje swoim gościom pobyt w bezpośrednim sąsiedztwie naturalnej plaży, ze wspaniałym widokiem na Bałtyk. Do dyspozycji jest aż 173 pokoi i apartamentów, każdy z prywatnym balkonem. 

Pięciogwiazdkowe wnętrza 

Styl hotelu można opisać jako eleganckie art-deco, łączące stonowane kolory z wyrafinowanymi fakturami i materiałami najwyższej jakości.

„Projekt Hilton Resort jest ściśle związany z otoczeniem. Wygląd budynku i jego wnętrz został zainspirowany morzem. W przestrzeni dominują zaokrąglone, faliste kształty oraz naturalne kolory ziemi i morskiej flory. Te spójne, ale intrygujące formy, kolory i faktury, zastosowane w całym obiekcie, dają poczucie komfortu, pozwalając jednocześnie postrzegać przestrzeń w sposób wielowymiarowy.”

Łukasz Pisarek, główny architekt Zdrojowa Invest

Urządzony z najwyższą starannością, Hilton Resort & SPA stanowi idealne miejsce dla tych, którzy cenią sobie chwile relaksu w otoczeniu sztuki i światowej klasy designu. Aby zapewnić poczucie luksusu wśród materiałów najwyższej jakości, wiele powierzchni w hotelu zostało pokrytych konglomeratem kwarcowym Silestone by Cosentino, w jednym z jego najbardziej eleganckich odcieni – Eternal Calacatta Gold. Materiał ten, zastosowany na wielu płaszczyznach o łącznej powierzchni blisko 700  m2, stworzył w połączeniu z różnorodnymi teksturami i ciepłymi tonami drewna niezwykle stylową przestrzeń.

Powierzchnie, które urzekają detalami 

Podczas wizyty w hotelu warto zwrócić uwagę na niecodzienny sposób obróbki powierzchni Silestone. Zgodnie z głównymi założeniami projektowymi większość struktur w hotelu ma zakrzywioną formę przypominającą falę. Te organiczne kształty otulono białym konglomeratem kwarcowym z szaro-złotą żyłą, osiągając tym samym wyjątkowy efekt gry światła i objętości.

 „Wzór Eternal Calacatta Gold ma bardzo efektowną strukturę, zaś jakość Silestone widać np. przy zaokrąglonych elementach, których wykonanie wymagało najwyższej precyzji. Już podczas produkcji można było zauważyć, że obróbka konglomeratu Silestone jest bardzo podobna do pracy z kamieniem naturalnym. Pozwala dowolnie wykończyć brzegi, zachowując jednocześnie strukturę materiału.”

Dariusz Drzewiecki, Manager Projektu firmy Cloon

Konglomerat kwarcowy Silestone z białym tłem i delikatnymi szarawymi żyłkami odegrał ważną rolę w podkreśleniu klimatu obiektu. Został wybrany do wielu zastosowań; od blatów łazienkowych w pokojach i toaletach, powierzchni pokrywających bary, bufety i recepcję, po ekskluzywne wykończenia stolików kawowych lub paneli pionowych. Dzięki zastosowaniu tego materiału nawet najbardziej monumentalne konstrukcje w hotelu sprawiają wrażenie rozświetlonych i subtelnych.