Czym jest Fitly.ai?

Nowy wymiar mierzenia ubrań...

Pewnie wiele razy mieliście ten problem. Kupiliście ubrania online i rozmiar okazał się nietrafiony. A przecież wszystko zmierzyliście! Rozmiary, które stosują firmy odzieżowe, coraz częściej różnią się od siebie, co powoduje, że łatwo kupić rzecz za małą lub za dużą. Krakowski startup Fitly.ai stworzył aplikację, która pomaga w rozwiązaniu tego problemu. Aplikacja jest już dostępna na App Store dla iPhone, w trakcie tworzenia jest wersja na system Android (styczeń 2021).

Ostatnie miesiące w branży mody pokazały, jak wielkie znaczenie dla handlu ma kanał online. Było to częściowo spowodowane czasowym zamknięciem stacjonarnych sklepów z odzieżą, a tam gdzie do tego nie doszło, konsumenci coraz częściej dobrowolnie wybierali zakupy online. Ten czas zweryfikował również, jakie oczekiwania względem sklepów odzieżowych w sieci mają klienci.

Podstawowym problemem, który sprawia, że zakupy online odbiegają efektywnością od tradycyjnych, jest niemożliwość przymierzenia przez siebie ubrań i wynikająca z niej niepewność, co do wyboru rozmiaru. Fitly.ai postanowiło rozwiązać problem i równocześnie stworzyć przestrzeń do wspólnego przeżywania zakupów. Twórcy aplikacji przetestowali wszystkie obecne na rynku produkty konkurencji i stwierdzili, że nie okazały się wystarczająco skuteczne. Dlatego postanowili stworzyć własny, autorski system oparty o sztuczną inteligencję i Computer Vision.

“Skuteczność rozwiązania Fitly.ai – czyli jakość i sprawdzalność rekomendacji rozmiaru, który użytkownik rzeczywiście by wybrał po przymierzeniu – wynosi 98%. Oznacza to po prostu, że to jedyne naprawdę działające rozwiązanie.”

Beniamin Gołąbek, współzałożyciel start-up’u Fitly.ai

Misją Fitly.ai jest zmniejszenie dystansu pomiędzy kupującymi, a sprzedającymi odzież – niezależnie, czy jest to sklep online, czy inny użytkownik platformy typu Vinted, Amazon, Allegro, eBay czy LESS_. Użytkownicy mają dostęp do aplikacji mobilnej, która pozwala na automatyczne mierzenie odzieży za pomocą jednego zdjęcia. Dodatkowo możemy wysłać nasz sfotografowany produkt do kogoś, z kim chcemy porównać ubrania – na przykład kupującemu pytającemu o wymiary. Dokonywanie pomiaru przez Fitly.ai jest wyjątkowo proste – ubranie rozkładamy na płaskiej powierzchni, otwieramy aplikację Fitly.ai na telefonie, robimy zdjęcie ubrania, wybieramy markę, krój i rozmiar sfotografowanego artykułu – i voila!

Wszystko to jest możliwe dzięki maksymalnemu wykorzystaniu funkcji “AR” – rzeczywistości rozszerzonej w naszych urządzeniach mobilnych oraz zbudowaniu autorskiego silnika przetwarzającego i porównującego odzież, w oparciu o uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję. 

Fitly.ai prowadzi właśnie zaawansowane rozmowy na temat implementacji swojego rozwiązania do sklepów internetowych dużych firm odzieżowych i już niebawem użytkownicy będą mogli skorzystać z rozwiązania, by z bezkonkurencyjną skutecznością uzyskać konkretne wsparcie w wyborze rozmiaru.

Fitly.ai powstało w Krakowie w maju 2020 roku. Startup tworzy międzynarodowy zespół inżynierów i specjalistów produktowych, połączony wspólnymi wartościami i dążeniem do znajdowania prawdziwie innowacyjnych rozwiązań. Produkt jest tworzony w duchu empatii dla użytkowników, a sam proces to ciągła próba jak najlepszego zrozumienia ludzkiej intuicji, poznania działających na nią bodźców i jej granic. 

Odwiedźcie stronę fitly.ai, by dowiedzieć się więcej o tym, jak zakupy odzieży online mogą stać się łatwiejsze, bardziej komfortowe i przyjemne.