Krystian Szymczak 2021

Kolekcja „The Star” to wizja kobiety – gwiazdy muzyki, performerki, osoby bez ograniczeń. Pewnej sobie, odważnej i gotowej na wszystko. Kobiety, która działa zdecydowanie i podbija świat swoją charyzmą. Wyzwolona, buntownicza, ale elegancka i wyrachowana. Osoba gotowa na wszystko z konkretną wizją siebie.

Femme fatale, kobieta wamp zainspirowana silnymi figurami ze świata muzyki takimi jak Grace Jones, Miley Cyrus, Madonna. Jest tam także pierwiastek męski – David Bowie. Jest to wizja współczesnej kobiety, która musi zmierzyć się z wieloma trudnościami i przeciwnościami losu. Której prawo do podejmowania własnych wyborów nie zawsze jest takie oczywiste i dostępne. Kobieta fighterka.

Do stworzenia tej kolekcji nakłonił mnie impuls, którym były strajki kobiet i moje zamknięcie na kwarantannie spowodowanej covidem. Czułem, że muszę jakoś artystycznie wyrazić swoje emocje. Ubrania utrzymane są w estetyce glam- rockowej, nawiązują do lat 80’tych ale ze współczesnym sznytem. Moją muzą stała się kobieta odważna, buntownicza, gwiazda estrady, która nie boi się niczego i nikogo. Inspiracją stały się również postacie sceny muzycznej – David Bowie, Miley Cyrus, Lady Gaga, Madonna.

Krystian Szymczak

Krystian w kolekcji chciał odnieść się do sytuacji w Polsce, dotknąć poprzez modę polityki, a raczej wyrazić siebie i swoje stanowisko odnośnie obecnej sytuacji. Kolekcja jest reakcją, refleksją, potrzebą wyrażenia siebie i swojego sprzeciwu.

Jest to pewnego rodzaju artystyczny bunt, zamknięty w bardzo estetycznej formie. Formie piękna, które tworzy kobietę według kry_szy. Kolekcja jest wizją współczesnej, silnej kobiety, która ma w pełni prawo decydować o sobie i swoim ciele.