Coperni Jesień-Zima 2021/2022

Coperni zawsze dawał pierwszeństwo słońcu, światłu dziennemu, jasnym i wyraźnym pomysłom. Ale wraz z zachodem słońca nadchodzi noc. Ona pokazuje świat inaczej – wzywa do nowego czasu, przyjęcie tego co nieprzewidywalne.

Kolekcja jesień-zima 2021/2022 to eksploracja tajemnicy nocy, jaką znamy: czasami czarna jak smoła, czasem usiana gwiazdami, a czasem oświetlona przez księżyc. Nocne świętowanie, uwodzenie i zanurzanie się w nieznane jest przeciwstawne do snu i odpoczynku naszych ciał. Pozwala by sny przejmowały kontrolę nad naszym umysłem i duszą.

Wyraziste i dynamiczne cięcia na klasycznych sylwetkach, pozwalają nam dostrzec skór pod spodem ubrań. Ramiona są uniesione i smukłe. Zmysłowość Coperni wynika z zabawy zapinanymi na zamek drapami. Siatka „drugiej skóry” przeciwdziała ruchomym frędzlom. Woreczki w kształcie kłódki sugerują coś zamkniętego w ciemności. Zmaksymalizowane formy prowadzą nas do wyciszenia, pojednania i czasu dla siebie. Miękkość chroni ciało, a światło staje się „terapią”.

Choreografia pokazu rozgrywa się po tym, jak pojazdy przeszły do ​​formacji, stając się integralną częścią wybiegu. Radia samochodowe włączają się i ogłaszają start pokazu. Każdy pojedynczy zestaw reflektorów zapali się, gdy przejedzie pierwsza modelka, umożliwiając uczestnikom obejrzenie kolekcji przez okno samochodu.