Baum and Pfedgarten Wiosna-Lato 2022

Baum and Pfedgarten to kolejna marka, która zaprezentowała swoją kolekcje na Kopenhaskim Tygodniu Mody. Marka silnie wierzy w znaczenie cyrkularności w branży mody i ciężko pracuje, aby stać się odpowiedzialną we wszystkich aspektach swoich działań. Wyznacza nowe priorytety poprzez ciągłe zmniejszanie wpływu każdej kolekcji na środowisko naturalne.  

Kolekcja na wiosnę-lato 2022 jest kolejnym krokiem w tych założeniach. 52% kolekcji pochodzi z certyfikowanych, sprawdzonych i najbardziej odpowiedzialnych materiałów i włókien. W imieniu pełnej transparentności wszystkie odpowiedzialne elementy są jasno znakowane, dostarczane z precyzyjnie przygotowaną metką i oznaczone dedykowaną ikoną w internetowych serwisach sprzedażowych.

Założenia marki nie dziwią, gdyż Kopenhaski Tydzień Mody jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych wydarzeń w branży tekstylnej, a marki wystawiające się na tym wydarzeniu są pionierami w wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach mody, która dba o środowisko i społeczeństwo.

Baum und Pferdgarten wchodzi w nowy sezon, składając hołd fińskiemu modernistycznemu architektowi i projektantowi Alvarowi Aalto. Marka czerpie głównie z efektywnych i hipnotyzujących projektów basenów zewnętrznych Aalto, które uosabiają delikatną równowagę między mocnymi graficznymi liniami, a miękkimi organicznymi kształtami. Popularny architekt projektuje swoje renomowane baseny publiczne, kładąc nacisk na relację między architekturą a naturą, a także między architekturą a ludzkim ciałem – jego ambicją było, aby budynek i krajobraz stały się jednością, jednocześnie pozwalając ludzkiemu ciału na bezproblemową interakcję i zaangażowanie. 

Opierając się na tym pionierskim dziedzictwie, zespół kreatywny Baum und Pferdgarten zbadał równowagę między funkcjonalnością, a estetyką odnosząc się do strojów kąpielowych i odważnych elementów ułatwiających funkcjonowanie ludzkiemu ciału.

W ten sposób kolekcja bazuje na subtelnych odcieniach pudru, brzoskwini, szarości i gliny łącząc je z rześką bielą, klasyczną czernią i charakterystyczny granatem Bauma. Podstawowe elementy garderoby, w tym popelinowa koszula, wyrafinowany garnitur i cieliste body, zostały przerobione tak, aby były odpowiednie dla współczesnego sportowca. 

Sezonowa paleta limonkowej zieleni, kwaśnej żółci i ultrajasnego pomarańczu dodaje energii odważnym, zwiewnym sylwetkom z marszczeniami, podczas gdy elementy unisex w srebrnym lakierze dodają futurystycznego szyku.

Sportowy look wznosi się na wyższy poziom dzięki gamie eleganckich pasteli. Letnie garnitury i dzianina z ściegiem Milano są wykonane z bawełny w kolorze makowego różu i oferują różnorodne zaktualizowane klasyki, w tym raglanowy płaszcz samochodowy. Zmysłowa sukienka kopertowa wykonana jest z płynnego miętowego jedwabiu z czarnymi kwiatowymi bombkami, które prowadzą nas z powrotem do uwagi Aalto na żywioły natury.

Kolekcja jest nowoczesna, innowacyjna i ciekawa. Oglądając zdjęcia z pokazu odnosimy wrażenie, że Baum and Pfedgarten, tak jak Alvaro Aalto znalazło harmonijną równowagę pomiędzy tym co piękne, a nowoczesne, naturalne, a futurystyczne i świeże, a ponadczasowe.