1017-ALYX-9SM Wiosna-Lato 2022

Kolekcja marki 1017-ALYX-9SM na sezon jesień-zima 2022/2023, kładzie duży nacisk na komfort i łatwość noszenia. Zarówno poprzez sylwetkę, jak i wykorzystanie innowacyjnego materiału. Podczas tworzenia kolekcji badania Matthewa Williamsa dla jego autorskiej marki 1017-ALYX-9SM koncentrowały się głównie na wykorzystaniu elastycznych i miękkich tkanin. Looki takie jak te z kolorowymi bikini z dopasowanymi legginsami i sukienkami koszulowymi są w całości wykonane z luksusowych, technicznych, elastycznych materiałów.

Zgodnie z tradycją marki, polegającą na łączeniu najnowocześniejszych innowacji technicznych z technikami rzemieślniczymi, w tym sezonie pojawiła się seria ręcznie wysadzanych koralikami topów, sukienek i spódnic. Koraliki są nakładane na delikatną podstawę z organzy, przy czym każdy element jest indywidualnie szyty ręcznie w starannie zaprojektowanej matrycy, która naprzemiennie przytwierdza koraliki. Następnie są całkowicie przymocowane do ubrania. Ta mieszanka tworzy rodzaj frędzli, które poruszają się i „płyną” wraz z osobą, która je nosi. Każda sukienka zawiera ponad 18 000 koralików przymocowanych za pomocą ponad 320 metrów nici w procesie, który jednemu rzemieślnikowi zajmuje prawie dziwić dni.

W tym sezonie dostępne są również kamizelki i kurtki z niemal motocyklowym tyłem wykonanym z naturalnej skóry. Zastosowana w oversize’owych okryciach wierzchnic bez rękawów, trójwymiarowa konstrukcja tylnego panelu została zaprojektowana tak, aby przylegać do pleców, nadając użytkownikowi przeskalowany wygląd egzoszkieletu. Takie objętości i kształty w skórze osiągnięto dzięki intensywnym badaniom nad tym materiałem. Jest to innowacyjny proces stworzony dla marki 1017-ALYX-9SM.

Kolejnym ważnym technicznym szczegółem kolekcji na sezon wiosna-lato 2022 jest motyw postrzępionej koszulki. Prezentowany na bluzach, t-shirtach, spodniach dresowych i dżinsach. Materiał jest postarzany za pomocą kombinacji zabiegów laserowych i ręcznych, aby osiągnąć skomplikowany efekt. Każdy wzór jest również starannie zaprojektowany i przetestowany. Po pełnym zdigitalizowaniu wzoru, odzież jest zniszczona ręcznie.