Mariusz Przybylski Wiosna-Lato 2023

„Night Rider” – to tytuł najnowszej kolekcji Mariusza Przybylskiego, jednego z najlepszych polskich projektantów, absolwenta ASP, wieloletniego wykładowcy w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Pokaz premierowej kolekcji odbył się w industrialnych wnętrzach dawnej drukarni na Mińskiej 65. Motywem przewodnim nie po raz pierwszy była noc. Noc dla projektanta jest bardzo inspirująca i atrakcyjna. Nocne, tajemnicze inklinacje, związane z seksapilem i nocnym życiem to coś, o czym opowiada już od dawna. Stroje wieczorowe miksowane są z ubraniami casualowymi. Wszystko splata się w jedną całość. Jest jego, szczere, prawdziwe – to odważna opowieść o tym, kim jest jako projektant.

Na wybiegu królowała czerń i biel, lecz nie zabrakło również odważnych kolorów – różu, fuksji i czerwieni. Pojawiły się też charakterystyczne dla projektanta zwierzęce printy, błyszczące tkaniny i cekiny, doskonale skrojone marynarki i kamizelki, zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Jednym z modeli był tego wieczoru raper Żabson. Na wybiegu pojawiła się również modelka Kamila Szczawińska.