Globalna marka odzieżowa Uniqlo zapowiada premierę drugiej kolekcji wraz z Marni. Odzież od Uniqlo wyróżnia się jakością wykonania, technologią i prostotą. Marni natomiast, dzięki unikalnemu podejściu do tkanin i kolorów, kolekcja po kolekcji przedstawia artystyczne, nowatorskie projekty. Najnowsza współpraca marek – zrodzona z połączenia ich filozofii projektowania mody – przyniesie przytulne ciepło w zimowe dni i ożywi codzienne stylizacje kolorem i zabawą.
Kreatywną garderobę według Marni tworzą warstwowe połączenia graficznych wzorów, żywych kolorów i organicznych, trójwymiarowych form. Zimowa klasyka – odzież Uniqlo Heattech – została zinterpretowana za pomocą psychodelicznych motywów w stylu lat 60. i blokowych połączeń kolorów. Puchowe okrycia wierzchnie o obszernych kokonowych fasonach można nakładać na dzianiny w odcieniach neonowej zieleni, pomarańczu czy szafranowej żółci. Otulające ciało ubrania i – przypominające muszle – kurtki zapewnią ciepło w zimowe dni.
Bogaty i różnorodny asortyment produktów z kolekcji daje nieograniczone możliwości codziennych stylizacji. Zimowe niezbędniki – kamizelki, swetry i kominiarki – zostały wykonane z tej samej dzianiny o popcornowej fakturze i zapewniają ciepło od stóp do głów. Oprócz mitenek i czapek do kompletu, w kolekcji znajdziemy również rękawiczki i poncza z kaszmiru i melanżowej dzianiny. Szeroki wybór akcesoriów w różnych kolorach i wzorach sprawia, że znalezienie idealnych świątecznych prezentów to już nie problem.
Kolekcja Uniqlo x Marni zawiera również w 100% jedwabne chusty furoshiki z ręcznie malowanymi wzorami, które będą ucztą dla oczu. Oprócz tego, że są gładkie i miękkie w dotyku, charakterystyczny połysk i gładkość jedwabiu sprawiają, że apaszki wspaniale układają się w dowolną formę. Noszone jako stylowy dodatek, mogą wprowadzić akcent koloru wokół szyi lub zostać ozdobą fryzury.
Owijanie przedmiotów za pomocą furoshiki – tradycyjnej tkaniny do pakowania – od niepamiętnych czasów jest ważną częścią japońskiej kultury. Dała ona początek niezliczonym technikom wiązania chust, wykorzystywanym i reinterpretowanym do dziś.
Metoda „arbuza”, oryginalnie wykorzystywana do okrągłych bagaży, tworzy idealną codzienną minitorebkę na drobne przedmioty, portfel i telefon komórkowy. Z innej strony: technika „płatków” tworzy węzeł przypominający kwiat i jest idealna do pakowania prezentów dla najbliższych. Zastosowania chust furoshiki ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia.