fot. materiały prasowe

Woolrich x Fantastudio

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Woolrich i Fantastudio ponownie łączą siły. W zeszłym roku, ich projekt Blooming zamienił mediolańską dzielnicę Staderę w miejsce skupione na inspiracji, jaką można odnaleźć dzięki różnorodności kobiecych doświadczeń. Teraz natomiast efektem współpracy jest projekt, w którym celem unikatowych fotografii jest podkreślanie siły zawartej w każdej w nas.

Każda z pięciu sportretowanych bohaterek jest zupełnie inna, jednak wszystkie z nich uosabiają te prawa, które kobiety już wywalczyły – do samoekspresji, niezależności i pewności – a także wolność, o którą musimy się starać każdego dnia. Sfotografowane we własnych domach, zapraszają nas do intymnego świata, gdzie same sprawują narrację i same opowiadają o własnych doświadczeniach.

Ich historie i osiągnięcia są różne, jednak łączy je dążenie do sprawczości. Fotografka Carolina Amoretti, założycielka inkubatora Fantastudio, walczy o prawo kobiet do sprawowania kontroli nad obrazem własnego ciała, podczas gdy projektantka Sara Ricciardi eksploruje rolę seksualności. Studentka politologii Aya Mohamed skupia się na przełamywaniu lęku przed innością. Producentka, fotografka i modelka Bianca Hirata, dzięki założeniu stowarzyszenia #DonneXStrada angażuje się w aktywizm i przeciwdziała napadom, natomiast Lüzai, piosenkarka pochodząca z Kamerunu, używa muzyki, aby sprzeciwiać się dyskryminacji.

Kampania zadaje pytanie: co to znaczy być kobietą? Odpowiedź jest tutaj zawarta w wolności: w tworzeniu własnej historii i oddawaniu się pasjom, w przekazywaniu głosu tym, którzy go nie mają, ale przede wszystkim – w samoświadomości i pełnej akceptacji.