fot. materiały prasowe

Area Przed-Jesień-Zima 2023/2024

Powtarzającym się symbolem we wszechświecie AREA jest motyl. W tym sezonie zinterpretowany został przez bardziej graficzną i abstrakcyjną soczewkę. W przed-kolekcji na jesień i zimę 2023/2024, przedstawiony jest za pomocą odważnych psychodelicznych nadruków i intarsji w blokach kolorów. Kontynuując DNA z kolekcji na poprzedni, letni sezon Piotrek Panszczyk – główny dyrektor kreatywny marki AREA, zaczął odkrywać nocne motyle i dziury po molach i pięknie przekładać to na tkaniny i warstwy. Wykonano ręcznie wyszywane koralikami dziurki po molach z kryształu i zastosowano je w klasykach krawieckich, takich jak garnitury księcia Walii i kultowy dżins.

Rysowano i wycinano dużo warstw kontrastujących materiałów w graficzne motyle, które można zobaczyć w całej kolekcji jako na przykład przesadne klapy marynarek, strojów wieczorowych i dramatycznych, ręcznie robionych filcowych wełnianych czapek. Koncepcja jest również realizowana jako metalowa uprząż stworzona z różnych warstw kształtów motyli i zawierająca charakterystyczny kryształ AREA.

Eksperymentowano z prowokacyjnymi wycięciami w kształcie motyli, aby stworzyć wiązania, mini szorty czy obszerną bluzę z kapturem w powiewające motyle z lakierowanej skóry i japońskiego surowego dżinsu. Stamtąd pomysł został przełożony na sukienki z dżerseju w bloki kolorów, które przywołują na myśl motocross z lat 70. Ich charakter podkreśla wykończenie olbrzymim kryształem.

W przypadku nadruków i haftów w tym sezonie Area sięgnęła do psychodelicznych lat 70., malując abstrakcyjne motyle w odcieniach różu i fioletu, zaakcentowane plamami czerni i bieli, unoszące się na zielonym tle. Nadruk ten jest widoczny na błyszczącym spandexie i dżinsach, które są idealne na co dzień. Psychodeliczne motyle są renderowane za pomocą haftu przy użyciu tysięcy wielokolorowych kryształów i koralików z trąbkami, które są wykonane z błyszczących wykończeń, wieczorowych topów i sukienek.

Patrząc na motyle, Panszczyk myślał także o ćmach i koncepcji elementów garderoby, takich jak dżinsy i garnitury, ale z akcentem AREA. Zaczęto od stworzenia postrzępionych dziurek po molach, które są wyhaftowane kręgami koralików trąbkowych i kryształów, co nadaje cenny charakter temu, co jest zużyte i zniszczone.