fot. materiały prasowe

Hvilina: Podróż z zegarkiem w 27 minut

Kolekcja zegarków w estetyce rewolucji przemysłowej XVIII wieku...

Marka zegarków Hvilina wydała kolekcję zegarków mechanicznych L&MR. Kolekcja oparta jest na ważnym wydarzeniu historycznym z 1830 roku – otwarciu kolei Liverpool – Manchester (Liverpool and Manchester Railway) w Wielkiej Brytanii. Ich główną cechą jest projekt koncepcyjny i specjalny kluczyk do nakręcania Hvilina – winder.

Kolekcja L&MR inspirowana jest rewolucją przemysłową XVIII i XIX wieku. Okres ten obfitował w wiele nowych odkryć i śmiałych decyzji. Jednym z nich był początek rozwoju transportu kolejowego.

Znakiem rozpoznawczym limitowanej kolekcji jest nowy automatyczny mechanizm Miyota 9029 Premium Automatic (24 kamienia rubinowe), a także specjalny kluczyk do nakręcania Hvilina – winder. Przezroczysta konstrukcja z tyłu obudowy pokazuje ruch, a na wirniku jest wygrawerowana data otwarcia kolei. W projekcie tarczy pojawiło się okienko, przez którе wyświetlany jest mechanizm.

Boki korpusu w całości stylizowane są na szyny kolejowe. Kluczyk do nakręcania Hvilina «winder» – to jest zupełnie nowy element, który ma na celu urozmaicenie korzystania z zegarków naręcznych, a także rozwiązanie problemów technicznych złożonej koperty. Projekt nakręcanego klucza jest ukłonem w stronę estetyki stylu industrialnego z charakterystycznym grawerem.

Wskazówka godzinowa to nowoczesna interpretacja ówczesnych europejskich zegarów dworcowych. Podświetlony znak w pozycji 27 minuty jest odniesieniem do historycznego faktu, że pociągi na trasie Liverpool ー Manchester jechały z prędkością 27 kilometrów na godzinę.

Kolekcję reprezentują modele mechaniczne w dwóch kolorach. Koperta zegarka wykonana jest ze stali szlachetnej, szkło jest szafirowe, pasek zrobiony ze skóry naturalnej. Obszerne efektowne pudełko zanurza w estetyce kolekcji od momentu rozpakowania.

Nowa kolekcja jest już dostępna w przedsprzedaży z rabatem 25% na stronie internetowej firmy. Łącznie wyprodukowano będzie tylko 200 sztuk każdego modelu. Zegarek trafi do sprzedaży we wrześniu.