fot. materiały prasowe

„The New Look” na Apple TV+: Ikoniczna historia mody i wojny w Paryżu

Apple TV+ zaprezentowało właśnie zwiastun serialu „The New Look”, nowego, wciągającego dramatu historycznego od Todda A. Kesslera, z udziałem laureata nagrody Emmy, Bena Mendelsohna, jako Christian Dior oraz laureatki Oscara, Juliette Binoche, w roli Coco Chanel.

Serial inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i nakręcony wyłącznie w Paryżu, „The New Look” skupia się na projektantach mody – Christianie Diorze, Coco Chanel, gdy przemierzali przez okropności II wojny światowej i wprowadzili nowoczesną modę. 10-odcinkowy serial zadebiutuje globalnie z pierwszymi trzema odcinkami w środę, 14 lutego 2024 r. na Apple TV+, a następnie jeden odcinek będzie dostępny co środę aż do 3 kwietnia.

Akcja serialu rozgrywa się w okresie okupacji Paryża przez nazistów podczas II wojny światowej i koncentruje się na przełomowym momencie XX wieku, kiedy to francuskie miasto poprowadziło świat do życia poprzez ikonę mody Christiana Diora. W miarę jak Dior zdobywa sławę dzięki swojemu przełomowemu, ikonicznemu odciskowi piękna i wpływu, panowanie Coco Chanel jako najbardziej znanej projektantki mody na świecie jest zagrożone. Rozgrywająca się równolegle saga opowiada zaskakujące historie współczesnych i rywali Diora od Chanel po Pierre’a Balmaina, Cristóbala Balenciagę i innych; oraz zapewnia oszałamiający widok na pracownię, projekty i ubrania stworzone przez Diora poprzez współpracę z Domem mody Diora.

Oprócz Mendelsohna i Binoche, w obsadzie serialu „Nowy Wizerunek” występują m.in. Maisie Williams jako Catherine Dior; John Malkovich jako Lucien Lelong; Emily Mortimer jako Elsa Lombardi, Claes Bang jako Spatz; oraz Glenn Close jako Carmel Snow.

Immersyjna i współczesna ścieżka dźwiękowa do serialu została stworzona i wyprodukowana przez laureata nagrody Grammy, Jacka Antonoffa, i zawiera covery popularnych piosenek z pierwszej połowy XX wieku, wykonywane przez takich artystów jak Bleachers, Florence Welch, Lana Del Rey, Matty Healy (The 1975), Beabadoobee, Nick Cave, Perfume Genius i inni.

„The New Look” jest produkcją Apple Studios i DB-AK Productions, napisaną, wyprodukowaną i wyreżyserowaną przez Kesslera. Lorenzo di Bonaventura i Mark Baker pełnią również funkcje producentów wykonawczych.