fot. materiały prasowe

Rozkwitając z 'Ôrəbellą: Bella Hadid wprowadza nową erę perfum

Bella Hadid debiutuje jako założycielka marki perfum 'Ôrəbella, której premiera zaplanowana jest na jutro na stronie Orebella.com oraz za pośrednictwem ekskluzywnego partnera detalicznego w USA, Ulta Beauty, począwszy od 10 maja.

’Ôrəbella zapowiada nową erę perfum, wprowadzając rewolucyjną koncepcję „skinifikacji” zapachu. To pierwsze na rynku perfumy bez alkoholu, nawilżające skórę, które zawierają olejki eteryczne i czyste składniki przeznaczone do połączenia się ze skórą i utrzymywania się na niej. Sygnowana formuła dwufazowa 'Ôrəbelli składa się z dwóch warstw.

Pierwsza warstwa odżywcza zawiera opatentowaną bazę 'Ôrəlixir™ stworzoną z nawilżającego grzyba śnieżnego i mieszaniny pięciu olejów (camelii, migdałowego, oliwkowego, jojoba i shea), która pielęgnuje skórę i zwiększa trwałość i intensywność zapachu. Druga warstwa podnosi nastrój i aurę, dzięki niezapomnianej mieszance olejków eterycznych z aromaterapii i nut zapachowych najwyższej jakości. Wystarczy wstrząsnąć, aby aktywować formułę dwufazową i spryskać bezpośrednio na skórę, aby ujawnić swoje alchemiczne właściwości.

Marka 'Ôrəbella, która wymawia się jako aura-bella, czerpie inspirację z nazwiska Bella – „Hadid”, które w arabskiej tradycji oznacza „ruda żelaza” — naturalnie występujący materiał do ekstrakcji cennych minerałów. Do tego dołączone jest „aura”, która reprezentuje charakterystyczną atmosferę otaczającą każdą osobę. Inspirację do stworzenia 'Ôrəbelli stanowiła osobista historia Belli oraz jej wrażliwość na tradycyjne perfumy na bazie alkoholu, poszukiwanie wysokiej jakości alternatywy. Motywowana swoją wieloletnią miłością do zapachów, Bella zaczęła tworzyć własne mieszanki olejków eterycznych, uprawiając lawendę i destylując oleje na rodzinnym gospodarstwie. Przez lata odkrywała radość z intricznego procesu tworzenia unikatowych perfum. To głębokie poczucie spełnienia, w połączeniu z opinią od przyjaciół i rodziny, którzy pokochali zapachy, które Bella subtelnie wplatała w swoje codzienne życie, zapaliło w niej iskrę, by założyć 'Ôrəbellę.

Wchodząc na rynek z trzema wyraźnymi zapachami inspirowanymi wspomnieniami Belli, 'Ôrəbella oferuje trzy debiutanckie parfumy: WINDOW2SOUL, SALTED MUSE i BLOOMING FIRE. Opracowane przez Bellę we współpracy z czołowymi światowymi domami perfumeryjnymi Firmenich i Robertet, uniseksowe zapachy odzwierciedlają wiele aspektów osobowości, pozwalając noszącemu na swobodne wyrażanie siebie. Każdy zapach hołduje naturze i jej właściwościom leczniczym, podnosząc zarówno skórę, jak i duszę.

WINDOW2SOUL to delikatny kwiatowy zapach z bukietem róż i jaśminu z akcentami świeżej cytryny, uwydatniającymi naturalność zieleni, kontrastowany z uzależniającą tonka beana.
SALTED MUSE to drzewno-morski zapach z żywym akcentem soli morskiej i różowego pieprzu z akordem oliwki i twistem lawendy w sercu, zakończony drzewami i krystalicznym bursztynem.
BLOOMING FIRE to podróżniczy tropikalny raj z kwiatem monoi Tahiti i egzotycznym paczulim, podniesiony o promienistą bergamotkę.

Podobnie jak same perfumy, opakowania mają wymyślny design, będący nowoczesną interpretacją kolekcji perfum matki Belli. Każda butelka w kształcie geody wywodzi inspirację z surowej ziemi i doskonale leży w dłoni.

Wszystkie produkty Ôrəbella są bezalkoholowe, przetestowane dermatologicznie, odpowiednie dla wrażliwej skóry, i nie zawierają parabenów, ftalanów, siarczanów, glutenu ani składników pochodzenia pszenicznego. Marka posiada certyfikaty Leaping Bunny cruelty-free i PETA vegan oraz cruelty-free.

Ponadto, 'Ôrəbella z dumą spełnia wszystkie pięć filarów Conscious Beauty w Ulta Beauty, w tym czyste składniki, opakowania zrównoważone, wegańskie, cruelty-free i daje zwrot i przestrzega wszystkich regulacji Unii Europejskiej, które zakazują ponad 1,300 składników.

Jako aktywistka wykorzystująca swoje globalne platformy do pomagania innym, pomoc jest kluczowym filarem marki Belli. Fundacja Alchemii 'Ôrəbelli uruchamia się również dzisiaj, aby tworzyć namacalne efekty pozytywnych zmian w różnych społecznościach. Ta inicjatywa charytatywna będzie ciągle wspierać wiele organizacji zgodnych z etosem 'Ôrəbelli poprzez minimalną donację 1% ze wszystkich dochodów netto, a także dalsze wsparcie poprzez godziny usług, działania społecznościowe i promocję społeczną.

Pierwszymi partnerami w Fundacji Alchemii 'Ôrəbelli są Lower East Side Girls Club (wzmacnianie wewnętrznej siły młodych kobiet i osób transpłciowych) oraz PATH International (promowanie terapeutycznych usług z udziałem koni dla trwałych efektów).