Aneta Kręglicka x L’AF Wiosna/Lato 2018

Pokaz pierwszej z czterech kolekcji, które Miss Świata przygotowała dla marki L’AF odbył się w przemysłowych wnętrzach praskiej Starej Drukarni. Ostatnio mamy wrażenie, że właśnie tam zjeżdża się cała modowa śmietanka stolicy. Wybraliśmy się tam z bardzo dużym oczekiwaniem. Wszak Aneta Kręglicka jest znana ze swojego zaangażowania i podchodzenia do wszystkiego bardzo profesjonalnie.

Kolekcja zatytułowana „MINIMAL” była spójna. Na początku zobaczyliśmy kilkanaście znanych wcześniej projektów – jak chociażby pastelowe bluzki czy białe, zwiewne sukienki. Prawdziwa uczta dla koneserów stylu Kręglickiej zaczęła się potem. Nam przywodziło to na myśl projekty La Manii – metalowe ozdobniki w pięknej pelerynie mocno rzucały się w oczy.

„Pomysł na moją linię wynika stąd, że pragnę zachęcić kobiety, aby ze swojej garderoby stworzyły minimalistyczną kapsułę. A by w oparciu o elementy kolekcji z różnych sezonów budowały stylizacje zawsze aktualne i ponadczasowe. Stawiam silny akcent szczególnie na świadome i odpowiedzialne kupowanie.” – Aneta Kręglicka

Domknięciem było połączenie idealnych krojów z wysokiej jakości tkaninami, które na wybiegu pięknie „grały”. Przerywnikami i trochę puszczeniem oka do klienta, była między innymi długa, czarna, trenowa suknia z rozetowym zdobieniem wykonanym z tiulu.  Nie obyło się też bez grania warstwą i fakturą. Bardzo nam się spodobały szerokie spodnie z czymś co przywodziło na myśl baskinę. Mocnym szacunkiem darzymy Anetę za to, że swoje projekty sama narysowała i testowała. To chyba najlepiej świadczy o jej zaangażowaniu w stworzenie kolekcji.

Nie możemy też nie napisać o świetnej aranżacji samego eventu. Piękna forma scenografii i muzyki w której się zakochaliśmy. Do pokazu wybrał ją syn Anety. Poniżej możecie posłuchać trzech utworów, zobaczyć gości oraz sylwetki z wybiegu.