Aneta Kręglicka x L’AF – Jesień/Zima 2018/19

1. Elegancja

Mój ulubiony francuski kreator, Hubert de Givenchy, mawiał, że z naturalną elegancją trzeba się urodzić, ale należy ją pielęgnować, po to, aby stała się częścią nas. Stworzona przeze mnie kolekcja może w tym bardzo pomóc, bo jest w sposób elegancki właśnie ponadczasowa i uniwersalna. Klasyczne stroje sukienek, płaszczy, z nienachalnymi elementami czy dodatkami, podkręcającymi całość.

2. Szyk

Trudny do uchwycenia, ale zawsze wzbudzający podziw. Szyk to dla mnie przede wszystkim prosty, elegancki krój i perfekcyjna jakość, a także nienachalna kolorystyka.

3. Prostota

Zawsze mnie fascynowała, pociągała. W mojej opinii elegancja i szyk polegają w dużej mierze na prostocie. Bo przecież „mniej znaczy więcej”, prawda? Oczywiście, dodatki czy zdobne elementy są fantastyczne i potrzebne, lecz jednak warto zadbać o umiar. Mijają dekady, a wciąż klasyczne kroje sukienek czy płaszczy pozostają proste i przez to eleganckie, piękne, wyrafinowane. Takie znajdziecie też w mojej kolekcji.

4. Kobiecość

Koronki, plisy, zdobienia, wycięcia, błysk i mat, barwy spokojne na zmianę z wyrazistymi; wszystko to pomaga w podkreśleniu kobiecości. Oczywiście, należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością czy mnogością elementów kobiecych, ale moja kolekcja jest gwarancją nienachalnej kobiecości. Uwielbiam dyskretnie wprowadzać tego typu elementy, w ramach klasycznej, nowoczesnej elegancji. Ubierać, a nie przebierać.

5. Nowoczesność

Jestem fanką minimalizmu z lat 90-tych; tamte projekty były na wskroś nowoczesne, minimalistyczne i przez to piękne. Nawet jeśli wprowadzam obecnie do mojej kolekcji plisy, koronki czy falbanę, to ubrania wciąż pozostają bardzo nowoczesne. Nie uznaję ubrań, które nas „przebierają” lub są jedynie popisami stylistycznymi (no chyba że chodzi o sesję w magazynie mody). Na co dzień liczy się komfort i piękno, a to gwarantuje nowoczesność.

6. Świadomość

Zapominane często słowo, szczególnie w przypadku kolekcji odzieżowych. Sama jestem bardzo świadomą konsumentką i klientką, jestem także niezwykle świadoma w projektowaniu. Wiem dokładnie, co sama chcę nosić, a także co pragnę zaproponować klientkom, które sięgają po ubrania sygnowane moim nazwiskiem.

7. Niezależność

Nigdy nie miałam szefa, zawsze byłam nim sama dla siebie. Uwielbiam współpracować z ludźmi, ale cenię także bardzo niezależność. Nie czuję się zbyt dobrze w tłumie. Moja kolekcja „Poza czasem” jest więc także niezależna, choć bierze pod uwagę różne trendy, klasykę i nowoczesność razem wzięte. Myślę, że wiele niezależnych kobiet poczuje się dobrze w ubraniach z tej linii.

8. Naturalność

Na bazie moich doświadczeń przyznać muszę, że kobieta, która czuje się naturalnie w wybranych przez siebie ubraniach i dodatkach, rozkwita. Staje się jeszcze bardziej pewna siebie, może nawet niezależna? Naturalność to także jedna z moich ulubionych cech zarówno w życiu, jak i w modzie. Dzięki niej jestem sobą, nie zatracam się w trendach, w mnogości propozycji wzorów, fasonów. Naturalność to wspaniały wybór.

9. Jakość

Na pierwszym miejscu stawiam jakość, wynikającą z doboru tkanin oraz dbałości o detal. To wszystko sprawia, żeminimalistycznaforma intryguje, przestaje być monotonna. Jakość jest tym, czego szukam zarówno w stylu ubierania, życia, jak i w biznesie, w relacjach z innymi. Pragnę, aby jakość była wciąż jednym z moich „znaków szczególnych”. Dlatego znajdziecie ją w mojej kolekcji.

10. Krawiectwo

Nie byłoby jakości, wyrafinowania i szeroko pojętej elegancji, gdyby nie doskonałe krawiectwo. Bez niego również moja kolekcja nie miałaby szans powstać. Każdy projekt mierzyłam po raz pierwszy osobiście, dopasowywałam (wraz ze sztabem krawców) do własnych potrzeb. Bo jeśli coś sprawdzi się bezpośrednio na mnie, to pewnie też u innych kobiet. Poza tym każdy projekt dopasowany jest do poszczególnych rozmiarów i figur.

Dzięki temu każda z kobiet, bez względu na wzrost czy wagę, wygląda w tych ubraniach po prostu dobrze.


Sesja została zainspirowana pięknem naturalnych kamieni. Wzory i kolory stworzone przez naturę i przywiezione z różnych zakątków świata posłużyły za tło tego wyjątkowego projektu.

Patagonia – kwarcyt wywodzący się ze środkowo-wschodniej części Brazylii w stanie Minas Gerais. Delikatna kremowo-beżowa baza łączy się ze srebrnymi i czarnymi minerałami, tworząc wyjątkowe rysunki użylenia. Całość wzbogacona dużymi fragmentami kryształu górskiego układa się w unikalną kompozycję, która po podświetleniu nabiera efektownego, ekskluzywnego wyglądu.

Alexandrite – rzadka odmiana kwarcytu wydobywana w Brazylii. Mieszają się w nim przeróżne odcienie zieleni (szmaragdowy, morski, butelkowy), momentami przechodząc w złoto, a nawet kolor dojrzałego wina. Po podświetleniu kamienia stonowana całość nabiera wyrazistości, barwy stają się intensywniejsze i kamień zupełnie zmienia swój charakter.

Bianco Neve – marmur pochodzący z północy Wietnamu. Wyróżnia go perfekcyjna biel, którą kreują miliony zespolonych ze sobą kryształów. Materiał ten ma bardzo małą nasiąkliwość, stąd też doskonale odnajdzie się w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, w tym w pokoju kąpielowym, a nawet na basenie.

Cosmic Black – granit pochodzący z północnej części Brazylii w stanie Ceara. Odmiana kamienia wzbogacona kryształami kwarcu, które wybijają się z ciemnej bazy tworząc subtelne rysunki użylenia. Całość nabiera szlachetnego wyrazu dzięki grze kontrastów dwóch wiodących odcieni – czerni i kryształowej bieli.

Rosa Portogallo – marmur wywodzący się z południowo-wschodniej części Portugalii z okolic Estremos. Kamień o stonowanej kompozycji odcieni bieli, beżu i różu oraz delikatnych użyleniach, które dodatkowo podkreślają jego subtelny charakter.

Rain Forest – marmur ten pochodzi z północnej części Indii ze stanu Rajasthan. Swoje piękno zawdzięcza mocnym użyleniom w kolorze ciemnego brązu, które doskonale współgrają z delikatnym tłem. Tworzą w ten sposób kompozycję na wzór kory drzewa.

Indian Black Dark – granit wydobywany w południowej części Indii. Nieskazitelna czerń doskonale koresponduje z wnętrzami zarówno klasycznymi, jak i nowoczesnymi. Dodaje aranżowanej przestrzeni ponadczasowego wyrazu.