Dior: The Art Of Color

Prezentowana wcześniej m.in. w Nowym Jorku, Seulu czy Dubaju, wystawa The Art of Color Dior tej jesieni zawitała do warszawskiej Galerii Mokotów. W przestrzeni The Designer Gallery, wśród butików najlepszych światowych i polskich marek modowych, przedstawione zostały piękne fotografie i interaktywne instalacje, dzięki którym goście wystawy mają okazję przenieść się do unikalnego świata koloru Dior – od jego historycznych początków, po współczesność.

Czerpiąc z wydanego pod tym samym tytułem albumu ukazującego ewolucję koloru w świecie mody, ekspozycja przybliża warszawskiej publiczności przede wszystkim wyjątkową postać i spojrzenie Petera Philipsa – obecnego Dyrektora Artystycznego Dior Make Up.

– Nie wszystkie kobiety śledzą najnowsze trendy i nie każda z nich interesuje się modą. Ale każda kobieta pragnie wyglądać pięknie – podsumowuje twórca, który nieustannie poszukuje idealnej harmonii pomiędzy makijażem inspirowanym modą i trendami a jego klasycznym, prostym a jednocześnie kobiecym wydaniem.

Podobnie jak w albumie, wystawa to podróż przez świat barw, które inspirowały kolejnych twórców i kolekcje kosmetyczne Dior: od surowej, czystej bieli, przez futurystyczne srebro, zaskakujące różne i klasyczne dla marki fiolety, po totalne, klasyczne i ponadczasowe czernie. To również wyprawa przez historię makijażu Dior, kreowaną przez wielkie osobistości świata mody: Serge’a Lutrensa, Tyena i Petera Philipsa.

Czym różni się proces twórczy w przypadku makijażu i projektowania mody, jak głębokie znaczenie mogą mieć kolory, jak ważną inspirację dla sztuki makijażu Dior mają kino czy kultura popularna – o tym wszystkim można przekonać się, odwiedzając wystawę w Galerii Mokotów. Prezentowane podczas ekspozycji aranżacje można podziwiać na wspaniałych zdjęciach Richarda Burbridge’a – fotografa współpracującego z największymi domami mody i tytułami modowymi na świecie.

The Art of Color to kolejna już wyjątkowa wystawa, która zagościła w przestrzeni The Designer Gallery. W poprzednich sezonach goście strefy mogli podziwiać tu instalacje artystyczne Izy Bołoz „Fashion happens” czy ekspozycję „Powiększenie”, czyli wystawę polskiej fotografii mody lat PRL, podczas której zaprezentowano zdjęcia tak wybitnych twórców, jak m.in. Chris Niedenthal czy Tadeusz Rolke. Tym razem Galeria Mokotów ma okazję zaprosić gości w podróż do świata tej części mody i trendów, o której tak często się zapomina – do świata makijażu, kreowanego przez największych mistrzów marki Dior.

Wystawę będzie można bezpłatnie odwiedzić do wiosny 2019 roku.