Kawiarnia Saint Laurent

Dom mody Saint Laurent otworzył właśnie swoją pierwszą kawiarnię. Znajduje się w kreatywnej przestrzeni Paryża, obok słynnego butiku Rive Droite.

Kawiarnia Saint Laurent Rive Droite jest cała pokryta czarnym marmurem i neonami. Do zaoferowania dla gości będą espresso, latte i inne kawowe przyjemności. Wszystkie napoje stworzone są przez rewolucyjny ekspres do kawy Faema E61. Oprócz kawy nie zabraknie także pysznych ciast i wyboru win.

Kawiarnia otworzy się wraz z wystawą afrykańskich dzieł sztuki, której kuratorem jest dyrektor kreatywny Saint Laurent – Anthony Vaccarello. Wystawa obejmuje dzieła od niezwykle rzadkiej rzeźby ptaka z dzioborożca Senufo po mityczne zwierzęcia z Wybrzeża Kości Słoniowej. Są to pierwszego dzieła sztuki afrykańskiej, zebrane przez samego Yvesa Saint Laurenta.

Goście, którym podoba się to, co słyszą, mogą pobrać playlistę muzyczną kawiarni, która będzie dostępna za pomocą kodu QR umieszczonego na eleganckich czarnych filiżankach kawy oczywiście marki Saint Laurent. Zestaw dwóch kubków z podstawką to wydatek 995 Euro.