Lanvin Jesień-Zima 2021/2022

Czarujące i bajeczne – joie de vivre, elegancja i frywolność przeszłości oraz wizja optymistycznej przyszłości. Na sezon jesień-zima 2021/2022 dyrektor kreatywny Lanvin, Bruno Sialelli, spogląda wstecz i do przodu – czerpiąc inspirację z przeszłości, odkrytej na nowo dla teraźniejszości, skalibrowanej na przyszłość.

Stworzona w wyjątkowym momencie globalnej pandemii, kolekcja Lanvin jest antycypująca – biorąc pod uwagę moment, po zamknięciu, kiedy świat ponownie się otworzy. Kolekcja wspomina o uroczystościach z przeszłości i wyobraża sobie wszystkie „post-covidowe” imprezy.

Kobieta Lanvin jest czarująca i bajeczna, silnie związana z DNA Lanvinl i osadzona w dynamicznej energii lat dwudziestych XX wieku. Łączy się ona z własnymi wspomnieniami Sialellego z wczesnego tysiąclecia – w tym wspomnieniami Lanvina – tworząc nową syntezę między dziedzictwem domu, a obsesjami naszych czasów.

Tkaniny są lśniące, przyjemne w dotyku i zmysłowe: satyna duchesse, tafta, jedwabna krepa, sztuczne futra. Sukienki i płaszcze opływają ciało, a plecy są delikatnie zakryte. Na myśl przychodzi szyk z imprez w paryskich posiadłościach.

Przedstawiają one typowo kobiece – kwiaty, szminki, perły – przedmioty codziennego użytku przekształcone we współczesną ikonografię. Dopracowane i hiperrealistyczne egzaltowanie przez Rosenquista.

Cała kolekcja jest prezentowana w ironicznej, humorystycznej wersji teledysku rodem z MTV. Ścieżka dźwiękowa to „Rich Girl” Gwen Stefani, z udziałem Eve – która również występuje w filmie Lanvin. Powtarza swoje rapowe solo z oryginału z 2004 roku. Podnoszący na duchu i radosny, zabawny i dowcipny, luksusowy i wyrafinowany. To całe Lanvin.

Jednak dyrektor kreatywny kolekcji męskiej – Bruno Sialelli, również czerpie z dziedzictwa Lanvina – jego niepowtarzalnej tożsamości jako paryskiego domu mody, aby nadać ubraniom nowe poczucie luksusu. To ewolucja codziennej garderoby.

W garderobie współczesnego mężczyzny odzież musi być funkcjonalna, dostępna, natychmiastowa i aktualna. W Lanvin jest odkrywana na nowo i uwydatniona dzięki tkaninom. Satyna, aksamit, zwierzęcy nadruk czy cekiny stanowią ukłon w stronę dziedzictwa marki, podczas gdy gdzie indziej zmysłowy, luksus kaszmiru i japońskiej wełny zmienia totalnie spojrzenie na sylwetkę.

Męska kolekcja toczy się między teraźniejszością a przeszłością, różnymi koncepcjami i spostrzeżeniami mężczyzny według Lanvin. Ubrania mają zarówno wygodę, jak i zapewniają przytulną ochronę. Można odnieść wrażenie, że są to kokonowe kształty, a płaszcze połączone z luźnymi elementami mają swoją swobodę.

Marynarki są szeroko rozcięte, by przylegać do przedłużonych ramion. Dodatek stanową kultowe tenisówki Lanvin -„Curb”. Ochronna puchowa odzież wierzchnia jest wykonana ze srebrnych elementów metalicznych i we wszystkich odcieniach błękitu Lanvin.