KULIK – Polska marka w Nowym Jorku

Po pięciu latach od powstania marka Kulik wchodzi na rynek amerykański. Rozpoczyna współpracę z prestiżowym butikiem Flying Solo, który mieści się w SoHo, artystycznej dzielnicy Nowego Jorku.

Kulik został doceniony w Nowym Jorku. Produkty marki są dostępne w jednym z najbardziej prestiżowych butików modowych na Manhattanie – Flying Solo, który mieści się w artystycznej dzielnicy SoHo. To pierwsze nowojorskie miejsce, w którym Kulik ma dostępny swój asortyment stacjonarnie.

Idea Kulik 

Kulik to łódzka marka modowa, które została założona w 2016 roku przez Ewę i Sylwię Jeżewskie. W swojej ofercie posiada torby ze skór garbowanych roślinnie oraz obuwie w postaci drewniaków. Projektantki inspiracji do tworzenia szukają w minimalistycznej architekturze i nowoczesnych formach.

Ważnym aspektem ich działalności jest zrównoważone wybory – naturalne materiały, opakowania z tworzyw biodegradowalnych oraz współpraca z lokalnymi kaletnikami, rzemieślnikami i artystami.    

,,Po kilku miesiącach wspólnych ustaleń oraz wymianie wielu maili i telefonów rozpoczęłyśmy kolejny etap w rozwoju naszej marki. Choć nie tylko. Spełniłyśmy jedno z największych naszych marzeń. Od teraz kolekcje Kulik są sprzedawane w najbardziej modowej dzielnicy w Nowym Jorku. To kolejny krok, który pozwoli nam budować skalę naszego biznesu. Obecność w tak prestiżowym miejscu jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, a zarazem kolejnym krokiem w rozwoju naszej działalności. Mamy ogrom energii i mnóstwo pomysłów na kolejne projekty. To wydarzenie umocniło nas w przekonaniu, że ciężka praca, świetnie wykonany i unikalny produkt oraz pasja, z jaką prowadzimy naszą markę, przekłada się na efekty i sukces, a w konsekwencji tego daje nam szansę na spełnianie naszych modowych marzeń.”

Flying Solo – american dream

Flying Solo to butik, działający na zasadzie multibrandu, które wypełnia modowym asortymentem przestrzeń na trzech poziomach. Znajdują się w nim takie marki Vivienne Westwood, United Nude czy Coco&Breezy.

Koncept ten może pochwalić się publikacjami w magazynach modowych takich jak amerykański Vogue, Elle czy The New York Times i Huffington Post, jednocześnie pojawiając się na prezentacji ze swoimi kolekcjami np. na Paris Fashion Week.

Marka Kulik obecna jest w butiku Flying Solo od kwietnia br. Sklep mieści się w sąsiedztwie butików Gucci, Moschino czy Celine.