Helmut Lang Wiosna-Lato 2022

Kolekcja „Bondage Baggage” to tak naprawdę seria rzeźb opartych na obserwacji i dokumentacji bagażu Lee’a na lotniskach.

Nowa kolekcja Helmut Lang na wiosnę i lato 2022 nawiązuje do owiniętych i związanych różnym kolorem sznurka przesyłek jakie często można spotkać na lotniskach. Według projektantów jest to symboliczne nawiązanie do pracy, rodziny i imigracji jaką w dzisiejszych czasach możemy poczynić. Podróżując po całym świecie.

W przypadku Helmut Lang eksploruje enigmatyczne przesyłki przy użyciu materiałów archiwalnych HL, HL Nearstock oraz meble z Studiów HL i zapraszając nas do rozważenia języka i historii, które ukrywają w swoich formach.

Nawiązania do podróży i między innymi żeglugi są powszechne w całej kolekcji, od szerokich spodni marynarskich i koszul z metalowymi oczkami po kamizelki wykonane z sieci rybackich. Dżins został stworzony z marszczonej bawełny i nylonu w klasycznych fasonach dżinsów z pięcioma kieszeniami i kurtek trucker, a garnitury zostały przerobione tak, aby były wygodne, a jednocześnie nowoczesne, z fasonem nawiązującym do kombinezonów lotniczych.

Przezroczysta siateczka została wkomponowana w sukienki, spodnie i spódnice i nadała niektórym częściom bardziej kobiecy charakter.

Najbardziej przyciągającym wzrok elementem, oferowanym zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, był klasyczny trencz z odważnym niebieskim wnętrzem, plisą i kołnierzem z klejonej gumy.