Nehera Wiosna-Lato 2022

Powoli pocierasz oczy, mając nadzieję, że odrobina nawilżenia przyniesie większą jasność. Znowu patrzysz świeżymi oczami, ale promienie światła wznawiają subtelny taniec, kolory migoczą i dopasowują się, kształty zniekształcają się, a tekstury wibrują. Nagle uświadamiasz sobie, że nie dzieje się tu żadne oszustwo, to nowa rzeczywistość. Rzeczywistość, w której znaczenie nie jest ustalone, ale ciągłe działanie między perspektywami i percepcjami.

Właśnie taka jest kolekcja Nehera na sezon wiosna-lato 2022. Inspirowana współczesnymi artystami Libenský i Brychtová oraz ich arcydziełem „The Inner Light”. Czechosłowacka para wizjonerska zrewolucjonizowała rzeźbienie w szkle, badając kontrastujące cechy materiałów: kruchość i masywność, niuanse kolorystyczne, przejrzystość, wrażliwość na światło oraz zdolności odbijania światła.

Zgodnie z metodą Libenský i Brychtová kolekcja wręcz błyszczy kontrastowymi elementami, które przekształcają się w delikatniejszą, ale odważna garderobę. Z naciskiem na krój. Kolekcja bawi się głębią i gęstością kolorów oraz eksploruje nowe i bardziej różnorodne tkaniny i formy, aby tworzyć style, które oddają mocne, kreatywne sylwetki w ponadczasowej ekspresji.

Kluczem do kolekcji jest charakterystyczne krawiectwo Nehera, które tym razem przynosi nową i niepowtarzalną sylwetkę w płynnych krojach i garniturach. Kontynuując zamiłowanie marki do objętości marka oferuje obszerne spodnie o prostym kroju, które można łatwo połączyć z wyprofilowaną marynarką bez widocznych kieszeni.

Te same marynarki ze zwężanymi nogawkami tworzą mniej formalny wygląd. Nowością są wąskie spodnie o kroju butów, które zapewniają bardziej kobiecą i modną sylwetkę. Topy są w porównaniu z poprzednimi kolekcjami bardziej współczesne. Koszule mają różnorodne kroje, tak aby pasowały do ​​różnych stylizacji. Choćby koszula bez rękawów w kształcie litery A, szeroka prosta koszula z długim rękawem czy w końcu koszula z rękawem typu boxy z 3-ćwierć kimonowym rękawem.

Sukienki obejmują sylwetkę przylegającą do ciała, ale także obszerną objętość, która jest znakiem rozpoznawczym Nehera. Wysokiej jakości tkaniny są podstawową warstwą, która tworzy przepływ między wewnętrznym, a zewnętrznym światłem.

Kolekcja bawi się fakturami. Dla przykładu możemy tutaj zobaczyć aż trzy zupełnie różne rodzaje lnu: klasyczny 100% len, luksusowa wełna lniana-jedwab i wyrafinowany kruszony len w połączeniu z bawełną.

Nowością są bawełniane i papierowe trencze, wodoodporna podwójna powierzchnia lub odbijająca światło satyna wiskozowa. Dzianina jest prosta, ale wykwintna. Niezwykle lekkie letnie ubrania wykonane są z bawełnianej wiskozy i 100% przędzy bawełnianej z dodatkiem lycry