Valette Studio Wiosna-Lato 2022

Pierre-François Valette stworzył swoją markę – Valette Studio w Paryżu rok temu. Miało to miejsce po ukończeniu przez niego Ecole de la Chambre Syndicale de la Couture Parisienne, rocznym terminowaniu w studiu Isabel Marant, a do tego jeszcze odbyciu specjalnego szkolenia w domu mody Saint Laurent.

Po tak bogatym terminowaniu, koncentrując się na pracy couture, kreatywnym podejściu i dopasowanym savoir-faire, swoje doświadczenie połączył ze szczególnym apetytem na opowiadanie historii wraz ze sztuką i sceną. To właśnie stanowi podstawę tożsamości marki Valette Studio.

Pierre-François Valette integruje w każdej ze swoich kolekcji szczególne przywiązanie do badań objętości i konstrukcji z dbałością o zrównoważony wymiar użytych materiałów. Projektant jest zaangażowany w przekazywanie wiedzy i wartości zarówno tradycyjnych technik, jak i rzemieślników, z którymi współpracuje.

Wiosna i lato 2022 według Valette Studio zostało nieco zainspirowane pismami Alberta Camusa. Kolekcja zagłębia się w romantycznego poszukiwacza przygód pochodzącego z Afryki Północnej, którego wędrówki doprowadziły do samodzielnego wykonania wielu elementów swojej garderoby.

Znajdziemy tutaj bawełniane elementy garderoby z „chałupniczymi”paskami, dopasowane spodnie oversize, dzianina letnia, szorty, peleryny spadochronowe, które dodają objętości. Paleta barw inspirowana jest pustynnym krajobrazem: łososiowy róż, pistacjowa zieleń, denim blue, piaskowy camel, burgundowa czerwień , jasnoszary, ecru.

Dodatki mają ziemisty i tradycyjny charakter (torby i etui na karty z garbowanej skóry, ręcznie szydełkowane torebki, torby z rafii). Uzupełniają rzemieślniczy charakter i odpowiedni wymiar kolekcji. Wszystko jest podane w bardzo współczesnej perspektywie. Elementy garderoby Valette Studio mają być unisex. Uwodzą kobiety tak samo jak mężczyzn.