The Drape: Z myślą (nie) tylko o dżentelmenach

Sponsorowane

Wielu mężczyzn kojarzy bieliznę z kilkoma popularnymi markami, takimi jak Calvin Klein czy Armani. A czy istnieje coś co mogłoby wyróżniać się na rynku, nie tylko fasonami, ale i podejściem do tej części męskiej garderoby?

The Drape to idea powstała z myślą o najskrytszych męskich fantazjach. Marka chcąc sprostać tym potrzebom, podjęła się połączenia najlepszych materiałów z ponadczasowym wzornictwem. Jedwabne bokserki są idealnym dopełnieniem sztuki krawieckiej. Zostały zaprojektowane w taki sposób aby doskonale układać się pod garniturem czy strojem wieczorowym. Konstrukcja oraz materiał zapewniają doskonałe dopasowanie, niespotykaną dotąd lekkość i komfort dla skóry. Równie dobrze bokserki sprawdzą się w stylizacjach formalnych jak i na co dzień.

Ponieważ krawcy z całego świata dostarczają nam zachwycających realizacji w ilości niemożliwej do skonsumowania, nasycony rynek musi sprostać oczekiwaniom wymagających klientów i każdy musi znaleźć swoją niszę. Tutaj The Drape wygrywa, ponieważ jest niewielką manufakturą z Polski, która stawia na ilość, a nie jakość.

Nasza misja to stworzenie perfekcyjnej bielizny dla każdego, aby codzienność zawsze szła w parze z wybornym komfortem.

Borys Szkodziak, współzałożyciel marki

Kluczowym kryterium w procesie projektowania bielizny męskiej jest wybór materiału. Zazwyczaj męską bieliznę produkuje się z bawełny. Jest to przyjemny, uniwersalny i dobrze oddychający materiał, który zapewnia wymagany komfort. Ważna jest też higiena. To atut wszystkich naturalnych surowców, a w szczególności jedwabiu. W przypadku marki The Drape wybór padł na satynę jedwabną.

Delikatność i wysoka higroskopijność (latem chłodzi, zimą grzeje) rozpoczynają listę zalet. Sam splot satynowy (strona połyskliwa) okazał się idealnym rozwiązaniem w zastosowaniu jako… wewnętrzna strona bokserek. Dzięki temu uzyskujemy matowe wykończenie. Osobiście mi to bardzo pasuje.

Całość to nie tylko wysokiej jakości tkanina, ale również personalizowane wzory marki The Drape – wszystko zwieńczone ręcznie przyszytymi guzikami z masy perłowej. Co bardzo istotne biezlina jest i zawsze będzie odszywana w Polsce. Proces wyboru doskonałego materiału do takiej realizacji był jednym z największych wyzwań jakie napotkała marka. Dlaczego? Ponieważ wyjątkowy materiał musiał cechować się odpowiednią grubością i mięsistością, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Idealnym rozwiązaniem okazał się jedwab o wyjątkowej gramaturze 80g/m2 z 3% dodatkiem elastanu. To powoduje, że bielizna jest nie tylko wygodna, ale również nie gniecie się pod garniturem czy jeansami – przetestowałem i naprawdę tak jest!

Nie ma co ukrywać. Za tak wyszukanym materiałem podąża również wysoki koszt, który znajduje odzwierciedlenie w cenie produktu. Jednak marka The Drape to projekt, który powstał z pasji jej założycieli, a jego zadaniem nie jest osiągnięcie sukcesu komercyjnego, a dostarczanie możliwie najlepszych produktów.

Odkąd pamiętam fascynował mnie świat, męskiej elegancji. Tę krainę postrzegam jako plac zabaw, doskonale przygotowany, by spełniać najśmielsze przejawy dziecięcej fantazji. W żadnym wypadku nie roszczę sobie praw do miana eksperta, po prostu oswoiłem ten świat, który stał się środowiskiem wyrazu mojej osobowości. Dotyczy to także prac nad jedwabną bielizną The Drape.

Borys Szkodziak, współzałożyciel marki

Co więcej – marka proponuje również szycie na miarę „bespoke”. Wszystko po to aby bielizna była jeszcze bardziej wyjątkowa. Dzięki doświadczeniu, a przede wszystkim pasji do wzorów, faktur i detali usługa pozwoli spersonalizować swoją bieliznę. Możemy wybierać spośród niezliczonych ilości tkanin, guzików, a na koniec „wykończyć” projekt swoim własnym haftowanym monogramem.

Co nie jest takie oczywiste bokserki należy używać całkowicie wedle własnych upodobań. Choć pierwotny koncept zakładał tworzenie bielizny idealnej dla każdego pasjonata krawiectwa, to wyłącznie od fantazji właściciela zależy w jakiej sytuacji czuje się w nich najlepiej. Latem można je nosić jako szorty. Co prawda wtedy nie polecam noszenia ich bez bielizny, ale – mogą bardzo dobrze wyglądać – szczególnie w nonszalanckiej stylizacji z koszulą.

The Drape i ich bokserki to produkty niewątpliwie luksusowe. Twórcy jednak sami przyznają, że nie chcą zamykać się „w fikcji pozorów prestiżu”, wynikających z dostarczania nie najtańszych produktów. Zależy im na dostarczaniu nowej jakości męskiej bielizny na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym oddaniu hołdu sztuce krawiectwa. Więc… drogie panie i panowie… nie ma sensu lansować się gumą od najbardziej znanego projektanta męskiej bielizny, a zacząć podchodzić do tematu tak jak do garnituru. Przecież nie założymy źle skrojonej marynarki, prawda?