Położony w centrum Gdyni apartament urządzony został w jasnej kolorystyce przypominającej piaszczyste plaże, ale też sztandarowe barwy modernizmu. Złamane biele, ciepłe beże i szarości tworzą eleganckie tło, na którym efektownie prezentuje się starannie dobrane wyposażenie. W otwartej strefie dziennej na plan pierwszy wysuwa się elegancka sofa narożna. To model Most z oferty polskiego producenta mebli tapicerowanych Nobonobo.
Luksusowy apartament zlokalizowany jest w centrum Gdyni w apartamentowcu Portova Invest Komfort. Ulokowany w samym sercu modernistycznego miasta wystrojem śmiało nawiązuje do jego oryginalnej architektury, zachwycając minimalizmem, naturalnymi materiałami oraz stylistycznymi niuansami oddającymi ducha nadmorskiej miejscowości. To niewątpliwie zasługa arch. Anny Serafin, której inwestorzy powierzyli aranżację wnętrz.
Zanim jednak wnętrza 120-metrowego apartamentu zyskały oryginalne oblicze, trzeba było zmienić sam układ deweloperski. Inwestorzy marzyli o prywatnej strefie master bedroom z dużym wygodnym łóżkiem, oddzielną łazienką oraz garderobą. Ich życzeniem było także optymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, tak by poza licznymi i praktycznymi schowkami oraz pojemnymi zabudowami, znalazło się tu miejsce także na sypialnię syna z oddzielną garderobą, łazienkę gościnną czy pralnię.
Pierwotnie było to mieszkanie 5-pokojowe z mikro sypialniami. Otwarcie przestrzeni, poprzez połączenie salonu z jadalnią i kuchnią oraz jej optycznie powiększenie za pomocą ścian luster i lśniących powierzchni, pozwoliło na spełnienie marzeń inwestorów o intymnej i wygodnej strefie prywatnej.
Anna Serafin, architekt
Staranne zaplanowanie układu funkcjonalnego było punktem wyjścia do aranżacji wnętrz. Zgodnie z wytycznymi klientów miało być tu przede wszystkim elegancko, przytulnie, a przy tym nieszablonowo. Inwestorzy pragnęli wnętrza z klasą, o stonowanej kolorystyce, ale bez modowych hitów. By sprostać tym oczekiwaniom, architekta postanowiła wykorzystać walory lokalizacji apartamentu. Stąd inspiracją stał się niepowtarzalny urok modernistycznej Gdyni oraz nadmorski charakter miasta.
Z jednej strony więc odnajdziemy tu jasne stonowane kolory, geometryczne formy oraz łuki i zaokrąglenia typowe dla modernistycznej architektury. Z drugiej – elementy wyposażenia nawiązujące do wypoczynkowego charakteru miasta i morskiego klimatu, jak strefa wellness z jacuzzi na obszernym, bo 70-metrowym tarasie. Wszystko to ubrane w wysokiej klasy naturalne materiały – drewno, marmur, granit oraz tkaniny jak jedwab czy aksamit.
Dodatkowo przestrzeń multiplikują lustra oraz różne błyszczące powierzchnie, czy też wysokie drzwi do sufitu nadając wnętrzom pożądanej przestronności.
Do modernistycznych wzorców i nadmorskiego klimatu nawiązuje nie tylko kolorystyka, ale też meble i wyposażenie. W połączonym z kuchnią salonem centralne miejsce zajmuje duża narożna sofa. To model Most z oferty polskiego producenta mebli tapicerowanych Nobonobo. Wyróżnia się ona wyjątkowym stylem i niespotkanym wzornictwem, podkreślając niepowtarzalny charakter wnętrza. Delikatne pikowania i luźne wypełnienie poduch oparciowych dają efekt miękkiej, niezwykle komfortowej sofy idealnej do wypoczynku w rodzinnym gronie. Głębokie siedziska gwarantują wygodę na co dzień, ale też wystarczająco dużo miejsca, gdy przyjdą goście. Dodatkowo metalowa postawa na nogach przypominających kształt mostu budzi morskie skojarzenia, doskonale wpisując się w charakter aranżacji całego wnętrza. Sofa Most marki Nobonobo, dzięki jasnemu wybarwieniu tapicerki w tkaninie welurowej aquaclean Bellagio kolor 300, efektownie prezentuje się na tle zabudowy kuchennej w równie jasnym kolorze.
Sama zabudowa kuchenna subtelnie wtapia się w salonową aranżację. Jej piaskowy kolor oraz błyszczące wykończenie frontów nawiązuje do modernistycznej ściany z telewizorem, poprowadzonej po linii łuku, gdzie ukryto wejście do sypialni. Na obu tych elementach powtórzono charakterystyczny dla tego stylu relief – na dole ściany oraz frontach szuflad, co podkreśla niezwykłą precyzję z jaką arch. Anna Serafin podchodzi do swojej pracy. Czarne sprzęty AGD, w tym lodówka typu side by side, pięknie korespondują z granitowym blatem oraz okładziną ścienną w strefie roboczej. Subtelną granicę między kuchnią a salonem wyznacza lekki w formie stolik śniadaniowy.
Jadalnia zlokalizowana jest zaś we wnęce, którą wyznaczyła poprowadzona po łuku ścianka z telewizorem. Organizuje ją duży drewniany stół wykończony zgodnie ze stylistyką lat 20.tych minionego wieku na wysoki połysk. Jego obła forma śmiało nawiązuje do art déco. Powtarza ją bufet ustawiony tuż przy lustrzanej ścianie. Połyskujące powierzchnie mebli oraz lustrzane tafle optycznie powiększają przestrzeń, dodając jej przestronności.
Dzięki temu zabiegowi architektce udało się wygospodarować miejsce na wymarzoną sypialnię właścicieli. Wspominana już ściana na linii łuku od strony jadalni skrywa bowiem także drzwi prowadzące do master bedroom. Odnajdziemy tu ogromne niestandardowe łoże o wym. 240×220 cm z dekoracyjnym zagłówkiem poprowadzonym do sufitu. Ściana oddzielające miejsce do wypoczynku od prywatnej łazienki właścicieli została pokryta dekoracyjną tapetą, a lustrzane fronty kryją pojemną zabudowę garderobianą. Całość dopełniają gęste zasłony sterowane zdalnie. Liczne poduchy i miękkie tkaniny zachęcają do wypoczynku, budując relaksacyjny charakter wnętrza. Podobnie jak obie łazienki, które zachwycają eleganckimi połączeniami naturalnego drewna i szlachetnych kamieni.