KÖN: bielizna dla wszystkich

Bielizna KÖN nikogo nie wyklucza. Jest to marka neutralna pod względem płci dla każdego – bez względu na to, za kogo się zdefiniujesz. Branża modowa może być postrzegana jako bardzo wykluczająca w różnych aspektach, takich jak sam świat. Jednak czy każdy z nas niechałby być akceptowany za bycie po prostu sobą?

Główną inspiracją do stworzenia KÖN jest „wolność”. Według założycieli marki jest to swoboda samodzielnego definiowania produktu i możliwość udostępnienia go wszystkim. Nazwa KÖN to szwedzkie słowo mające znaczenie zarówno dla płci męskiej i żeńskiej.

Opracowanie tego eleganckiego projektu bielizny zajęło lata. Celem założycieli nie było tylko doskonałe dopasowanie i komfortowe noszenie dla wszystkich płci. Zamierzali również użyć najlepszych materiałów, oczywiście przyjaznych dla środowiska. Coś, co w końcu uda im się osiągnąć z sukcesem.

Bielizna KÖN jest produkowana w 95% z modalu, ekologicznego materiału wyplatanego z włókien celulozowych pochodzących z drzew. Zmieszany jest z 5% elastanem – dla wygody i elastyczności. Tkanina ta jest jedwabiście gładka, oddychająca, o niezwykłej miękkości, dzięki czemu idealnie nadaje się do bliskiego kontaktu z ciałem. Modal posiada wiele fantastycznych cech, które określają bieliznę jako produkt wysokiej jakości. Wchłania wodę i utrzymuje kolor po wielokrotnym praniu. Modal ma również imponującą odporność na skurcz.

Branża modowa jest jednym z największych trucicieli na świecie. Wszyscy musimy zacząć myśleć o tym, jaki świat przekażemy przyszłemu pokoleniu. Modal to nie tylko fantastyczny materiał do noszenia, produckją modelu używa od dziesięciu do dwudziestu razy mniej wody niż produkcja bawełny.

Do opakowań KOŃ używa papieru pochodzącego w 100% z recyklingu. Ta niewielka decyzja, która robi różnicę. Weź na siebie odpowiedzialność za zdrowszą ziemię i starannie dobieraj ubrania.

Produkcja KÖN odbywa się w Portugalii zgodnie z najlepszymi praktykami i posznaoqwniem kultury pracy. Właściciele marki dbają o wysoki standard jakości dla wszystkich zaangażowanych osób i wszystkiego, co dotyczy ich marki.

Jeśli interesuje was więcej o tej marce, zajrzyjcie na ich stronę konunderwear.com.