Adam Bystrzycki: The Adores

Kolekcja Adama Bystrzyckiego, która zatytułowana jest „The Adores” („Wielbiciele” – tłum. pol.) to fascynacja wybranymi ikonami pop kultury lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Nowa, bezceremonialna i dosłowna koncepcja sensualności z graficznymi liniami sylwetek oraz zaakcentowanymi ramionami portretuje motyw „power dressing”, który kojarzy się z mocnymi stylizacjami, ukazujące kobiety jako silne i niezależne. Nurt ten był popularny właśnie w latach 80. ubiegłego wieku, Dodatkowo długie i rozbudowane suknie wieczorowe odnoszą się do bogactwa stylu glamour.

Wyrafinowany profil kolekcji idzie w parze z odwagą i siłą reprezentowaną w kultowym serialu „Dynastia” oraz wolnością wyrazu jaką znamy z twórczości Madonny. Efekt ten został uzyskany za pomocą wielu materiałów, krzykliwych kolorów oraz dodatków jak np. ciężkie kostiumowe broszki, drapowania.

Bogactwo w stylizacji sylwetek przenosi odbiorcę kolekcji do dworskich wnętrz, natomiast delikatność piór i połyskliwość cekinów obrazują intymny buduar. Przeskalowane i rozmaite w nasycone kolory nadruki nadają drapieżnego charakteru, podkreślając główne założenia kolekcji.

Honorując kolekcję Adama Bystrzyckiego, stworzyliśmy opowieść nie tyle co o ubraniach, ale również o tym jak różnorodny jest świat i to, że każde ubranie może reprezentować nasz nastrój czy odczucia.


Dyrektor kreatywny: Krzysztof Malcher
Video director: Konrad Koterba
Opertor kamery: Maciej Kosmowski
Photo director: Anna Pabijańczyk
Asystent produkcji; Kacper Zarembski
Modelki: Kamila Kobus, Klaudia Gac
Model: Marcin Dobrowolski
MUA: Aleksandra Chojnacka
Stylista: Adrian Fabian

Za udostępnienie wnętrz do sesji dziękujemy Gardens by Fort.

O perfekcyjnie wyprasowane ubrania zadbał szwajcarski producent wysokiej klasy systemów do prasowania Laurastar.