„Materia postaci”: wystawa malarstwa Weroniki Pawłowskiej

Już w najbliższą środę 9 sierpnia o godzinie 21:00 odbędzie się finał aukcji jednego obiektu – obrazu Mona II autorstwa Weroniki Pawłowskiej. Tym samym Artinfo rozpoczynie kolejnego dnia o 19:00 wystawę innych prac artystki pod enigmatycznym tytułem Materia Postaci.

Weronika Pawłowska jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie dyplom z wyróżnieniem otrzymała u prof. A. Fałata. Następnie kształciła się w Europejskiej Akademii Fotografii. Jej dotychczasowe prace w minionych latach wisiały na wystawach między innymi w takich galeriach jak P14, Varso Place czy Muzeum Plakatu w Wilanowie. W najbliższym czasie zobaczymy je również w galerii ArtInfo w Warszawie.

Jak sama artystka tłumaczy – jej głównym obiektem zainteresowań jest ciało człowieka jako materia, a nie jego rys psychologiczny. Z tego względu traktuje przedstawienia w sposób otwarty na interpretacje, traktując ludzkie ciało jako nośnik emocji.

Nie stroni się jednak również od innych tematów malarskich wykorzystując swój charakterystyczny styl nawiązujący do sztuki renesansu i obecnego od zeszłego stulecia upraszczania form.

Prace artystki będą dostępne do obejrzenia w galerii Artinfo na ulicy Dzielnej 5 w Warszawie od 10 o do 24 sierpnia br.