fot. materiały prasowe

Powrót Księcia Popu. Justin Timberlake z nowym singlem „Selfish”

Justin Timberlake, książę popu, wraca do sceny muzycznej ze swoim najnowszym singlem, „Selfish”. To pierwszy utwór zapowiadający jego nadchodzący album „Everything I Thought It Was”, który będzie pierwszym wydawnictwem od czasu „Man of the Woods” z 2018 roku.

„Selfish” to pełnowartościowy hit popowy, w którym zaraźliwa melodia doskonale współgra z charakterystycznym wokalem artysty, którego wszyscy kochamy. Utwór został napisany przez samego Timberlake’a, Louisa Bellę (znana z pracy z Taylor Swift i Post Malone), Cirkuta (producent Maroon 5 i The Weeknd), Therona Thomasa i Amy Allen. Produkcją singla zajął się sam Timberlake wraz z Louisem Bellem i Cirkutem.

Teledysk do utworu, wyreżyserowany przez Bradleya J. Caldera (odpowiedzialnego m.in. za klipy SZA i Tinashe), perfekcyjnie oddaje treść piosenki. To surowy i szczery portret Justina nie tylko jako artysty, lecz również jako człowieka. Klip zręcznie zaciera granice między performance’em a rzeczywistością.

Aby uczcić premierę „Selfish”, Justin Timberlake pojawi się ponownie w programie „Saturday Night Live” w sobotę, 27 stycznia.

Nowy, szósty album studyjny Timberlake’a, „Everything I Thought It Was”, jest już dostępny w przedsprzedaży, a oficjalna premiera zaplanowana jest na 15 marca.

Wszechstronnie utalentowany artysta, producent muzyczny, autor tekstów i aktor, Justin Timberlake, sprzedał ponad 54 miliony albumów i 63 miliony singli jako solista, a jako główny wokalista *NSYNC – kolejne 70 milionów. Jego dorobek obejmuje 10 nagród Grammy w kilku gatunkach, w tym za udane solowe albumy, takie jak „Man of the Woods”, „The 20/20 Experience”, „FutureSex/LoveSounds” i debiutancki „Justified”, a także za współpracę z Jay-Z.

Do tej pory Timberlake zgromadził ponad 23 miliardy streamów i zdobył cztery nagrody Emmy za niezapomniane występy w „Saturday Night Live”. Artysta pojawił się także na dużym ekranie, udzielając głosu w animowanej serii „Trolle”, w tym w trzeciej części, która ukazała się w zeszłym roku. Jego przebój z 2016 roku, „Can’t Stop the Feeling!”, zdobył status 4x platyny i otrzymał liczne nominacje, w tym do Oscara i Złotego Globu.