fot. materiały prasowe

Dua Lipa zapowiada nową płytę i… zaprasza do treningu

Niedawno podczas gali rozdania nagród Grammy w 2024 roku, światło dzienne ujrzał najnowszy singiel Duy Lipy, zatytułowany „Training Season”. Po udanej prezentacji na tej wyjątkowej ceremonii, utwór właśnie stał się oficjalnie dostępny dla wszystkich fanów.

O czym jest piosenka? Przechodziłam przez serię nieudanych randek, a ostatnia była kroplą, która przepełniła czarę. Następnego ranka, gdy dotarłam do studia, Caroline i Tobias zapytali mnie – Jak poszło? Od razu oznajmiłam: „SEZON TRENINGOWY SIĘ SKOŃCZYŁ”. I chociaż oczywiście chodzi o to uczucie, gdy jesteś po prostu absolutnie znużona tłumaczeniem ludziom… a mężczyznom w szczególności w tym przypadku, jak być dla ciebie właściwym partnerem, to piosenka jest także o zakończeniu mojego okresu treningowego i o tym, jak rosnęłam dzięki każdemu doświadczeniu. Nigdy nie czułam się bardziej pewnie, jasno czy zdeterminowanie. I chociaż może się wydawać, że okres treningowy nigdy się nie kończy dla żadnej z nas, zaczynasz dostrzegać piękno znalezienia tej osoby, z którą przeżyjesz to wszystko. Przestajesz szukać uczniów i bardziej interesujesz się znalezieniem kogoś, kto jest tam, gdzie ty, i kimś, z kim możesz rosnąć.

Dua Lipa

Współautorką piosenki jest Caroline Ailin, a także Danny L Harle, Tobias Jesso Jr. i Kevin Parker z zespołu Tame Impala, którzy wcześniej współpracowali z artystką przy utworze „Houdini”. Harle i Parker również współprodukowali ten nowy utwór, co dodaje mu dodatkowego blasku i znaczenia.

Teledysk do „Training Season” został wyreżyserowany przez uznanego reżysera Vincenta Haycocka, który zdołał uchwycić esencję utworu w wizualnie pociągający sposób.

Nie czekajcie dłużej, obejrzyjcie „Training Season” i zanurzcie się w świecie muzyki Duy Lipy – to zapowiedź albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku!