fot. materiały prasowe

„Pomiędzy” Piotra Trusika w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Okolice Łazienek Królewskich w Warszawie oferują nie tylko okazję do przespacerowania się parkowymi alejami w towarzystwie pawi królewskich czy wiewiórek. Tuż po drugiej strony ogrodzenia znajduje się Zamek Ujazdowski, obecnie znany jako Centrum Sztuki Współczesnej U-Jazdowski, który w najbliższy czwartek udostępnia dla zwiedzających nową wystawę w ramach Project Room.

Czym jest cykl Project Room?

Project Room stanowi nie lada okazję do pokazania swoich prac. Program promocji dla młodych artystów, którzy mają możliwość stworzenia indywidualnej wystawy w jednej z najsłynniejszych galerii sztuki w Polsce. Najciekawsze prace w ramach cyklu wezmą udział w głosowaniu, którego nagrodą jest grant w wysokości 20 000 zł. Jest to już dwunasta odsłona programu trwającego nieprzerwanie od 2012 roku.

Najbliższa wystawa zatytułowana “Pomiędzy” jest zbiorem prac stanowiących komentarz do obserwacji natury ludzkiej. Jego Autor, Piotr Trusik ma już na swoim koncie wiele wystaw między innymi w Tokio, Birmingham, Nowym Jorku czy Paryżu. Ukończył z wyróżnieniem wydział Grafiki warszawskiej ASP, a jego nowatorskie spojrzenie zaprezentowane w obrazach pozostawia widoczny ślad w dzisiejszym świecie sztuki.

W swoich najnowszych pracach skupia się na temacie dwoistej natury percepcji, poszukując zawieszonego obszaru, który znajduje się gdzieś pomiędzy rzeczywistą formą a światem zbudowanym przez indywidualne odczucia odbiorcy. Prowadzi to do następującej refleksji -czy człowiek kiedykolwiek widzi obraz ujednolicony dla szerszego ogółu? Sam autor unika identyfikowania postaci ze swojego kręgu, które zostały zaprezentowane w obrazach. Zamiast tego otwiera możliwość do zaimplementowania własnych przeżyć w ramach obrazów

Aby się o tym przekonać, zajrzyjcie w czwartek 22 lutego o godz. 19 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul Jazdów 2, Warszawa. Wstęp wolny.