fot. materiały prasowe

Powrót do źródła: Historia Amy Winehouse w filmie „Back to Black”

W nowym filmie „Back to Black: Historia Amy Winehouse” odkryjemy tętniące życiem ulice londyńskiego Camden, które artystka nazywała domem. To opowieść o niezwykłym talentcie, ale także o jej demonach. Marisa Abela wciela się w postać Amy z pasją i oddaniem, a jej talent nie pozostawia wątpliwości co do tego, że jest idealnym wyborem.

Przedstawienie historii Amy nie byłoby pełne bez ukazania jej bliskich. Jack O’Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, oraz Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia, wprowadzają głębszy kontekst do życia artystki.

Reżyserką filmu jest Sam Taylor-Johnson, znana z „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, która z pasją podejmuje się wyzwania oddania hołdu tej wyjątkowej artystce. Sam film został wyprodukowany przez STUDIOCANAL i Monumental Pictures, przy wsparciu Universal Music Group i SONY Music Publishing.

W filmie nie zabraknie również dźwięków Amy Winehouse. Marisa Abela śpiewa wiele przebojów legendy, dodając emocji i autentyczności do historii.

Amy Winehouse pozostaje ikoną muzyczną, a jej wpływ jest wciąż obecny, czego dowodem są milionowe odtworzenia jej utworów na platformach streamingowych.

Duet reżysersko-scenarzystyczny Sam Taylor-Johnson i Matt Greenhalgh, znany z filmu o Ianie Curtisie, zapewnia nam, że historia Amy Winehouse zostanie opowiedziana z szacunkiem i głębią.

Premiera „Back to Black: Historia Amy Winehouse” już 26 kwietnia.