fot. materiały prasowe

Kick-Off International Film Festival 2024: Święto kreatywności i wrażeń filmowych

Zapowiedź czwartej edycji Kick-Off International Film Festival (KIFF 2024) wzbudza falę ekscytacji wśród miłośników kina i twórców filmowych. To niezależne wydarzenie filmowe rozpoczyna zapisy na filmy konkursowe od 24 kwietnia 2024 roku, obiecując emocjonującą podróż przez różnorodność narracji i tematów.

KIFF to nie tylko festiwal, to prawdziwe doświadczenie, które łączy kreatywność, emocje oraz różnorodność. W tej edycji festiwal przechodzi do historii, otwierając swoje ramy na nowe obszary sztuki filmowej. Niezależnie od tego, czy to pełnometrażowe dzieło, krótkometrażowy film, czy dokument, KIFF 2024 zaprasza wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi historiami i przesłaniami.

Nowością jest również uwzględnienie kategorii filmów o tematyce tanecznej i LGBT+, co wzbogaca paletę dyskusji i inspiracji. Festiwal jest przestrzenią otwartą dla każdego, niezależnie od doświadczenia czy profesjonalizmu. To wyjątkowa okazja dla młodych talentów, którzy chcą zaprezentować swoje dzieła i przekazać światu swoje spojrzenie na otaczającą rzeczywistość.

Anna Zoll, dyrektorka festiwalu, podkreśla, że idea KIFF leży w dotykania ważnych tematów, inspiracji i prowokacji do refleksji. To miejsce, gdzie każdy ma szansę wyrazić swoje przemyślenia i spojrzenie na świat przez pryzmat filmowej narracji.

Zgłoszenia są przyjmowane do 24 września 2024 roku poprzez platformę FilmFreeWay, a wczesne zapisy mają okazję skorzystać z ulgowej opłaty do 14 maja 2024 roku.

Proces selekcji jest równie ekscytujący, z pierwszą oceną przeprowadzaną przez influencerów filmowych, a następnie ostatecznym wyborem dokonywanym przez uznanych polskich filmowców i producentów.

Ceremonia wręczenia nagród, zaplanowana na 24 listopada 2024 roku w warszawskim Kinie Kultura, będzie kulminacyjnym punktem festiwalu, podczas którego poznamy laureatów w sześciu kategoriach, a także nagrodę publiczności. Co więcej, KIFF 2024 wykracza poza granice Polski, prezentując wybrane filmy również w Rzymie, co stanowi doskonałą okazję dla twórców do zaprezentowania swoich dzieł międzynarodowej publiczności.