Okiem mody: Pokaz semestralny Hi!Fashion 2024, czyli przyszłość mody w Krakowie

Kraków znów staje się sercem modowej rewolucji! Już 16 czerwca 2024 roku o godzinie 19:00 w Klubie Studio przy ulicy Budryka 4 odbędzie się pokaz semestralny Hi!Fashion, organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU). To wydarzenie, które od lat przyciąga uwagę zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych entuzjastów mody, obiecując prawdziwą ucztę dla oczu i zmysłów.

Pokaz Hi!Fashion to doskonała okazja, aby zobaczyć na żywo prace młodych, utalentowanych projektantów, którzy mogą stać się przyszłymi ikonami mody. Studenci pierwszego roku SAPU inspirują się obiektami niezwiązanymi bezpośrednio z modą, tworząc projekty z surowej tkaniny bawełnianej. Ich prace kładą nacisk na spektakularny i rzeźbiarski charakter, co daje niezwykle interesujące efekty wizualne.

Z kolei studenci drugiego roku skupiają się na konstruktywizmie, łącząc go z minimalizmem. Ich projekty reinterpretują klasyczne modele, nadając im nowe, awangardowe formy. To prawdziwy dialog pomiędzy sztuką a technologią, który z pewnością zainspiruje niejednego widza do głębszych refleksji nad przyszłością mody.

Hi!Fashion to wydarzenie, które wychodzi poza ramy tradycyjnych pokazów mody. To spotkanie sztuki, innowacji i pasji. Młodzi projektanci mają szansę nie tylko zaprezentować swoje prace, ale także zdobyć cenne nagrody w postaci kursów w Krakowskich Szkołach Artystycznych. To inspirujące przedsięwzięcie, które zachęca do dalszych poszukiwań i odkryć w dziedzinie projektowania ubioru.

Pokaz Hi!Fashion odbędzie się w Klubie Studio, jednym z najbardziej ikonicznych miejsc na mapie kulturalnej Krakowa. Bilety są już dostępne na stronie wydarzenia, ale liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli chcesz być świadkiem tego niezwykłego spektaklu, nie zwlekaj i zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

Z radością informujemy, że OCZY.MAG jest patronem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia. Jako portal dedykowany modzie, kulturze i sztuce, zawsze wspieramy inicjatywy, które promują młode talenty i nowatorskie podejście do sztuki użytkowej.