fot. materiały prasowe

Lanvin Wiosna-Lato 2025: Klasyka z nowoczesnym twistem

Wiosna 2025 przynosi powiew świeżości w świat mody, a Lanvin, jedno z najbardziej szanowanych maison na świecie, prezentuje kolekcję, która z pewnością oczaruje miłośników stylu i wyrafinowania. Kolekcja ta jest prawdziwym hołdem dla słynnej umiejętności Lanvin w zakresie draperii i kobiecych sylwetek, a jednocześnie wprowadza nowoczesne elementy w postaci płynnego krawiectwa zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Nowa kolekcja to harmonijne połączenie klasycznych i nowoczesnych trendów. Lanvin kładzie nacisk na codzienną elegancję, tworząc stroje, które płynnie przechodzą od dziennego do wieczorowego wyglądu. Kolekcja oferuje bogatą gamę odzieży, w której znajdziemy delikatne materiały i zabawne objętości, a także symfonię tonalnych, lecz żywych kolorów, takich jak karmin, anemon i jonquil, połączone z odcieniami lnu, petrolu i vert de gris.

Dla kobiet przygotowano sukienki i topy z crêpe de chine i mytego crêpe satyny, ozdobione detalami inspirowanymi Art Deco. Mężczyźni natomiast mogą cieszyć się zrelaksowanymi stylizacjami z dekonstruowanymi marynarkami oraz oversize’owymi szortami i spodniami. Kolekcja bawi się warstwami, łącząc overszirty i kurtki mouliné z koszulami z popeliny oraz eksperymentuje z kontrastami, zestawiając je z różnymi odcieniami mytego denimu.

Nowym sezonowym must-have jest Bucket Bag, dostępna w wersji z rafii, czarnej i lnianej. Kultowa torebka Concerto Arpège występuje w kolorach czerni i lnu, a kopertówka Haute Séquence w purpurowym odcieniu anemonu i brązie. Biżuteria, która zawsze odgrywa znaczącą rolę w kolekcjach Lanvin, błyszczy nowymi liniami na sezon, w tym z zabawną reinterpretacją linii Lanvin Mélodie, czyli Mélodie Candy.

Linia wieczorowa Édition Soir, inspirowana ikonami tańca współczesnego jak Loïe Fuller, Isadora Duncan i Pina Bausch, przynosi limitowaną edycję długich, drapowanych sukienek, które nazywane są tematami muzycznymi i nawiązują do sensualnych ruchów tancerzy. Czarna i anemonowa kolorystyka, ozdobiona haftami, tworzy eleganckie sylwetki idealne na wieczór.

Na szczególną uwagę zasługuje kapsułowa kolekcja L’Été Lanvin, będąca hołdem dla złotych lat Jeanne Lanvin i jej córki Marguerite spędzonych w Beaulieu-sur-Mer. Ta energetyczna linia łączy nowe botaniczne nadruki Art Deco w karminowej czerwieni z ecru popeliny bawełnianej, ozdobionej angielskimi haftami. Motyw inspirowany jest pracami Armanda Alberta Rateau, który reinterpretował wzory „ogrodu wyobrażonego” stworzone dla Jeanne Lanvin w latach 20. XX wieku, a hafty odzwierciedlają ozdobne sufity Théâtre Daunou, które dekorował.

Kolekcja Wiosna 2025, w tym linie Édition Soir oraz L’Été Lanvin, będzie dostępna na całym świecie w butikach Lanvin, na Lanvin.com oraz w wybranych domach towarowych i sklepach specjalistycznych od końca 2024 roku.

Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w świat Lanvin i doświadczyć elegancji, która jest zarówno klasyczna, jak i nowoczesna. Ta kolekcja to kwintesencja stylu, który definiuje ponadczasowy luksus i nowoczesny komfort.