fot. materiały prasowe

Nowy Bentley Continental GT Speed: Przyszłość luksusu na czterech kołach

Bentley właśnie zaprezentował nową generację swojego ikonicznego modelu Continental GT Speed, redefiniując pojęcie luksusowego samochodu turystycznego. Ten artykuł to zaproszenie do świata, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a luksus idzie ramię w ramię z ekologicznymi rozwiązaniami.

Nowy Continental GT Speed to najmocniejszy seryjnie produkowany Bentley w historii marki. Dzięki zupełnie nowemu hybrydowemu układowi napędowemu Ultra Performance, auto oferuje aż 782 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Kombinacja 4-litrowego silnika V8 oraz 190-konnej jednostki elektrycznej sprawia, że ten luksusowy pojazd przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi imponujące 335 km/h.

Nie tylko moc jest domeną nowego Bentleya. Auto może pochwalić się również ekologicznymi osiągami – emituje jedynie 29 g CO2/km, a zasięg na napędzie elektrycznym wynosi 81 km. To znaczy, że w codziennej jeździe po mieście możemy całkowicie zrezygnować z używania benzyny.

Wnętrze nowego Continental GT Speed to kwintesencja luksusu. Zastosowano tu najnowsze technologie, takie jak jonizacja powietrza, trójwymiarowe tekstury skórzane, nowoczesne pikowania oraz wykończenia w ciemnym chromie. Dodatkowo, nowy model oferuje zaawansowane technologicznie fotele wellness, które nie tylko dbają o komfort, ale również o zdrowie kierowcy i pasażerów.

Design nowego modelu to prawdziwa rewolucja. Po raz pierwszy od lat 50. XX wieku Bentley zastosował pojedyncze reflektory, które nadają autu zdecydowany i nowoczesny wygląd. Sylwetka samochodu, inspirowana elegancją rasowego konia, emanuje mocą i pewnością siebie, gotowa w każdej chwili uwolnić swoją potężną energię.

Bentley postawił na najnowsze osiągnięcia technologiczne, wprowadzając zupełnie nową architekturę elektryczną 400 V, co pozwala na integrację najnowocześniejszych systemów asysty kierowcy, infotainmentu oraz usług connected car. Dzięki temu każda podróż nowym Continental GT Speed staje się wyjątkowym doświadczeniem.

Każdy egzemplarz nowego Continental GT Speed jest ręcznie składany w fabryce Bentley w Crewe, co zapewnia najwyższą jakość wykonania oraz praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wersję coupe, czy kabriolet, możemy być pewni, że nasze auto będzie jedyne w swoim rodzaju.

Bentley Continental GT Speed to pojazd, który łączy w sobie wszystko, co najlepsze – niesamowitą moc, innowacyjne technologie, ekologiczne rozwiązania i luksus na najwyższym poziomie. To samochód dla tych, którzy nie boją się marzyć i pragną realizować swoje marzenia w wielkim stylu.

Czy nowy Continental GT Speed to przyszłość motoryzacji? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – Bentley znów podniósł poprzeczkę w świecie luksusowych samochodów.