fot. materiały prasowe

Homolog Haute Couture Jesień-Zima 2024/2025: Podróż przez Feng Shui i astrologię

Marka Homolog zaprezentowała właśnie swoją najnowszą kolekcję haute couture na sezon jesień-zima 2024/2025. Miejsce pokazu – Tennis de la Cavalerie, tuż obok Wieży Eiffla – podkreśliło niezwykłą atmosferę wydarzenia. Emily Cheong, dyrektor kreatywna marki, wraz ze swoim zespołem, znowu dowiodła, że Homolog to synonim najwyższej klasy krawiectwa, które łączy komfort, piękno i oszałamiające detale.

Nowa kolekcja oddaje hołd sztuce feng shui i astrologii, czerpiąc inspiracje z różnych kultur świata. Dzięki najwyższej jakości rzemiosłu, Homolog stworzył klasyczne kreacje, które mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Instalacja artystyczna z piłek tenisowych, zaprojektowana przez IMG Focus, symbolizowała dziewięć gwiazd Wielkiego Wozu, które w mitologiach Malezji, Singapuru, Chin, Tajlandii i Indonezji odpowiadają za ludzkie przeznaczenie.

Każda gwiazda Wielkiego Wozu została przedstawiona w kolekcji za pomocą różnorodnych wzorów i technik. Na przykład gwiazda Wenqu, symbolizująca kolor zielony, liczbę 4 i kierunek północno-zachodni, znana jest z mądrości i romansu. Te cechy znalazły swoje odzwierciedlenie w artystycznym designie, który podkreśla wybitne umiejętności studia.

Kolekcja Homolog oddaje także szczególny hołd klasycznym kobiecym stylizacjom, inspirując się postaciami takimi jak Matka Teresa, Królowa Elżbieta II, Waris Dirie, Mozah Bint Nasser Al-Missned, Cesarzowa Wu Zetian oraz Hypatia z Aleksandrii. Te kobiety, które wywarły znaczący wpływ na społeczeństwo, stały się muzami dla nowych kreacji.

Oprawa muzyczna pokazu, nawiązująca do chińskiej teorii „pięciu tonów i pięciu narządów”, miała za zadanie nie tylko zachwycić, ale i uzdrowić duszę. Dźwięki przypisane poszczególnym narządom (śledziona, płuca, wątroba, serce, nerki) tworzyły harmonijną całość, wprowadzając widzów w stan głębokiego relaksu.

Nie sposób nie wspomnieć o wyjątkowym miejscu pokazu. Łukowy dach, wykonany z 1400 kawałków drewna, zaprojektowany przez słynnego francuskiego architekta R. Farradèche’a w 1924 roku, jest uznany za zabytek narodowy. Pokaz przypadł na setną rocznicę Olimpiady w Paryżu oraz stulecie klubu, co tylko dodało wydarzeniu wyjątkowości.

Homolog ponownie udowodnił, że jest marką dla nielicznych, oferującą nieograniczone usługi dla ograniczonej grupy. Przekazywanie klasyki i mądrości z pokolenia na pokolenie, dbałość o szczegóły oraz unikalna estetyka to fundamenty, które sprawiają, że kolekcje Homolog są ponadczasowe.

Kolekcja Homolog łączy w sobie tradycję, kulturę i niezwykłą sztukę krawiecką. Inspiracje feng shui i astrologią, hołd dla wybitnych kobiet oraz historyczne miejsce pokazu stworzyły niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich miłośników mody. Homolog po raz kolejny pokazał, że haute couture to nie tylko ubrania, ale prawdziwa sztuka, która inspiruje i zachwyca.