fot. materiały prasowe

Nowe oblicze klasyki: Luksus i elegancja w wydaniu architektów z Interiorsy

Klasyka nigdy nie traci swojego uroku. Wręcz przeciwnie, z każdym rokiem zyskuje nowe, subtelniejsze formy. Doskonałym przykładem takiej transformacji jest najnowszy projekt wnętrza autorstwa pracowni Interiorsy. Architekci Marta Iglewska i Radosław Wójcik stworzyli przestrzeń, która łączy w sobie ponadczasowy luksus z nowoczesną elegancją, redefiniując pojęcie klasycznego stylu.

Właściciele domu, zafascynowani luksusem i klasycznymi aranżacjami, postawili przed architektami wyzwanie stworzenia wnętrza, które odda ich zamiłowanie do elegancji i wygody. Interiorsy, czerpiąc inspiracje z modern classic, zaproponowali rozwiązania pełne wyrafinowania, w których każdy detal ma swoje znaczenie. Dominująca biel, w połączeniu z jasnymi szarościami, tworzy harmonijne tło dla naturalnych materiałów, które architekci uwielbiają.

„Natura jest dla nas jedną z największych inspiracji,” mówią Iglewska i Wójcik. „Obserwując przyrodę, możemy czerpać z niej najlepsze elementy – organiczne formy, kształty i struktury nadają wnętrzom indywidualny charakter. Naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, zawsze wprowadzają do wnętrz szczyptę luksusu i elegancji.”

W projekcie dominują kamienne okładziny i drewno. Kamień subtelnie przewija się przez całą aranżację, zdobiąc fragmenty ścian i wyznaczając strefy funkcjonalne. Ciepły, brązowy marmur wyróżnia strefę TV, natomiast biały marmur podkreśla otwarty charakter strefy dziennej. Drewniana podłoga, ułożona we francuską jodełkę, stanowi bazę całego projektu, zapowiadając jego klasyczny wystrój.

W części kuchennej, klasyczna zabudowa kuchenna z ramiakami i szprosami w przeszkleniach wprowadza elegancję, nie dominując przy tym nad wnętrzem. Wszystkie detale są starannie dobrane, aby stworzyć jednolitą, spójną kompozycję. Głównym elementem kuchni jest jednak wyspa w głębokiej czerni, obła i zaokrąglona, która wraz z bordowymi hokerami i złotymi detalami przenosi aranżację na wyższy poziom wyrafinowania.

Część jadalniana przyciąga wzrok dekoracyjnym żyrandolem, a mniej zdobne, nowoczesne meble w owalnych kształtach wprowadzają atmosferę sprzyjającą wspólnym posiłkom. Salon, choć stylistycznie spójny z resztą wnętrza, jest wyraźnie wydzielony dzięki układowi mebli i kolorystyce. Ciemne barwy oraz naturalne materiały podkreślają reprezentacyjny charakter tej przestrzeni, sprzyjając relaksowi domowników i gości.

Projekt wnętrza autorstwa pracowni Interiorsy to kwintesencja nowoczesnej klasyki – pełnej luksusu, elegancji i przemyślanych detali. Każdy element aranżacji został starannie dobrany, aby stworzyć przestrzeń, która jest nie tylko piękna, ale i funkcjonalna, doskonale odzwierciedlając pasje i styl życia jej mieszkańców.