Justyna Rożek 2020

Najnowsza i zarazem pierwsza kampania torebek Justyny Rożek jest sentymentalną podróżą po wrocławskich ulicach. Kampania jest „spacerem” po miejscach, w których bywała i które są ważne dla niej samej. Niezwykła architektura, zdobienia i detale są doskonałym tłem dla minimalistycznych i eleganckich projektów Justyny.

Celem projektantki jest troska o to co było kiedyś i jest teraz, w swoich projektach nawiązuje do tradycyjnych technik rzemieślniczych w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem, tworząc balans pomiędzy tradycją a nowoczesnością. Torebki od początku do końca tworzone są ręcznie, w lokalnym zakładzie kaletniczym z dbałością o każdy szczegół i jakość wykonania. Tak aby stały się cząstka codzienności każdej niezwykłej kobiety i zapisały na sobie niezwykłą historie jej posiadaczki. 

Pomysł na tworzenie torebek ze skóry naturalnej zrodził się jeszcze podczas studiowania Justyny na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie swoje umiejętności doskonaliła w Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego. Pomimo ogromnego zamiłowania do dzianiny i planów związanych z dziewiarstwem, torebki stały się największym marzeniem i planem na przyszłość. Już jako młoda dziewczyna ucząca się podstaw szycia, swoje pierwsze kroki stawiała, ucząc się szycia prostych bawełnianych toreb, które z czasem przerodziły się w eleganckie, proste w formie i kroju skórzane torebki. 

Torebki dedykowane są dla kobiet, które potrafią docenić piękno prostoty, elegancje i ponadczasowość produktu, a zarazem świadome coraz szybciej biegnącego czasu, tempu życia, a pomimo tego, potrafią docenić ręczną prace i tradycje rzemieślnictwa.