fot. materiały prasowe

Cruella: Złośnica na nowo

„Cruella” powraca ze znakomitą Emmą Stone w roli głównej. Nowa produkcja Disneya przedstawia historię o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon.

Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja „Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom.

Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Nikczemny luksus

W filmie zobaczymy prawdziwą ucztę dla fanów mody. Za stworzenie postaci Cruelli odpowiedzialni są reżyser Craig Gillespie, projektantka kostiumów Jenny Beavan i scenograf Fiona Crombie. Przełamują nikczemny urok historii o początkach złoczyńców w świecie Disneya. Stworzenie kostiumów w nowej wersji filmu było olbrzymim wyzwaniem z dużym bagażem odpowiedzialności. Do dziś wszyscy pamiętamy Glenn Close z filmu z 1996 roku, której stroje ociekały wręcz luksusem i złem. Jak sama Glenn przyznała w jednym z wywiadów, proces tworzenia ubrań Panny De Mon był długi, żmudny. Nie można było przesadzić i nie można było z niej zrobić typowego rzezimieszka. Musiała działać „pod płaszczykiem” luksusowej kobiety. I to dosłownie. Smaczku dodaje fakt, że Glenn Close jest producent wykonawczą nowej odsłony filmu o przygodach Cruelli.

Zdziwić się mogą osoby, które myślą, że w filmie Emma Stone paraduje w futrach. To nie tak. Tutaj mamy kreatywną krawcową, która w młodzieńczych latach sama sobie szyje ubrania. Dopiero potem futra stają się jej ukochanym wdziankiem. Brakuje tutaj tylko kultowej długiej lufki na papieros, którą kochała Cruella stworzona przez Glenn Close. Niestety Disney od kilku lat dba o to, żeby nie promować niezdrowych zachowań jak palenie papierosów w swoich filmach.

„Cruella” w kinach oraz na platformie Disney+ zagości już 28 maja 2021 roku.