Fireman League 2011: Uciekaj tam gdzie się pali

Wyobraź sobie… wieczór, gwar miasta, wszyscy gdzieś pędzą i po środku ty. Wielka metropolia, która daje niezwykłe możliwości rozwoju i daje tobie poczucie pędu za kreatywną wizją, chęcią stworzenia czegoś wyjątkowego, a za razem nadążającego za szybkim trybem życia. Właśnie tak w skrócie można opisać markę Fireman League 2011, a właściwie jej założycielkę, która jako typowa „big city girl” nie może istnieć bez goniącego życia w mieście pełnym niespodzianek. Również tych niebezpiecznych…

Już sama nazwa marki mówi nam o tym, że od jej powstania minęło jedenaście lat. To droga, którą marka musiała sama sobie wyznaczyć. Zaczynano od tworzenia pierwszych krojów, wizji marki oraz szukania odpowiednich materiałów do tworzenia kolekcji. Ważnym aspektem jest, że ubrania były i są szyte nadal w Polsce.

Sam pomysł pierwszej kolekcji narodził się w Nowym Jorku. To tam przemierzając wąskie ulice Manhattanu, gdzie pełno kanionów utworzonych z wysokościowców, zaczęto dostrzegać możliwości przeniesienia tej atmosfery na ubrania, ale to nie koniec opowieści.

Fireman League 2011 to przede wszystkim marka modowa. Naszą myślą przewodnią jest budowanie – za pomocą najwyższej jakości ubrań – świadomości, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich, nie tylko w sytuacji bezpośredniego zagrożenia pożarem, ale także poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków i zwracanie uwagi na czasem bardzo prozaiczne kwestie.

Fireman (tł. strażak – przyp. red.) to wyjątkowa postać w kolekcjach marki. To właśnie dlatego w komiksach goszczących na ubraniach znajdziemy sytuacje, które opowiadają o tematyce bezpieczeństwa. Nie tylko przeciwpożarowego.

Koncept marki to również postaci, które możemy zobaczyć na ubraniach marki. Są to historie, które opowiadają o tym jak postępować w sytuacji zagrożenia. Marce zależy na tym, żeby pokazywać w prostych historiach jak zachować czujność na codzień, w prozaicznych sprawach kiedy jesteśmy na ulicach wielkiego miasta.

Swoją markę oparliśmy na przygodach fikcyjnych superbohaterów, którymi większość z nas chciała zostać, będąc jeszcze dziećmi. To superbohaterowie rodem z amerykańskiego kina, którzy niosą szlachetną misję i realizują szczytny cel, gotowi służyć innym swoją wiedzą i doświadczeniem, być wzorem do naśladowania, propagować odpowiednie wzorce zachowań w sytuacjach ekstremalnych, kiedy liczy się czas reakcji i właściwe, instynktowne działanie.

Wszystkie ubrania marki są wykonane z materiałów, które są idealne dla ciała. Jest to specjalnie zmiękczana bawełna czy wysokiej jakości tkany jedwab. Marka stawia na jakość, a nie na ilość, dlatego wypuszczane kolekcje kapsułowe nie są aż tak obszerne. Jest to kilka modeli kombinezonów, dresów czy unikatowych sukienek. Warto zaznaczyć, że marka dostrzega braki w modzie męskiej w naszym kraju i oferuje również linię dla mężczyzn.

Nie ma co ukrywać, że ubrania Fireman League 2011 nie są dla każdego. Rzeczy takie jak kombinezony, kurtki czy dresy to świetna baza pod dalszą stylizację. Musimy jednak pamiętać o tym, że wybierając mocno charakterystyczny element garderoby, musimy lub możemy zrobić z niego „kropkę nad i”.