Sloth Rousing Wiosna-Lato 2023

Sloth Rousing to nowa marka modowa, która swoją pierwszą kolekcję zaprezentowała podczas Tygodnia Mody w Kopenhadze w sierpniu 2021 roku. Marka skupia się na tworzeniu historii wokół każdej kolekcji, która będzie pokazywana w filmach o modzie, instalacjach i bezpośrednio w kolekcjach.

Za marką stoi duńska projektantka mody Marie Sloth Rousing. Ukończyła ona The Royal Danish Academy 2018. Projektem dyplomowym – „Transformable Cabinet” zdobyła nagrodę Designers Nest. Od ukończenia studiów Marie rozwija własne prace i pracuje również dla znanego projektanta – Henrika Vibskova. Współtworzyła rownież kolekcję kobiecą dla artysty Barta Hessa.

Dzięki doświadczeniu i uznaniu Marie Sloth Rousing stworzyła w końcu swoją własną markę modową. Koncentruje się na tworzeniu ponadczasowych stylów, opracowywanych i produkowanych w Danii. Sloth Rousing prezentuje wyjątkową i konceptualną kolekcję, w której instalacje i ubrania są przekazywane poprzez filmy modowe i performance. Wizją Sloth Rousing jest tworzenie koncepcji, które badają granice naszego rozumienia ubioru i mody.

Najnowsza Kolekcja zatytułowana po prostu numer 2, inspirowana jest pościelą i procesem wstawania z łóżka. Pokazuje ruch od owinięcia się w pościel – leżenia, wstawania i rozkładania aż po przygotowanie na nadchodzący dzień. Kolekcja jest spójna z kilkoma stworzonymi instalacjami. Klasyczna pościel i sylwetki mają ten sam punkt wyjścia, który można zobaczyć w rzeźbach.

Elementy instalacyjne i sylwetki kolekcji zostały zaprezentowany w filmie modowym „Getting Up – Unfolding” ustalającym koncepcję i całą atmosferę projektu.

Co ważne kolekcja produkowana jest w Danii i na Litwie. Wszystkie tkaniny są odpadkami pochodzącymi z Portugalii i duńskiego miasta Kvadrat. Ubrania są projektowane i konstruowane ze szczególnym uwzględnieniem jakości materiału i niepowtarzalnego kroju. Wszystkie looki są dostępne w ograniczonej ilości, aby stworzyć jak najmniej odpadów.